17
2020
2017-09-20

Nowe stanowiska w Starostwie


Do tej pory w Starostwie Powiatowym w Sokołowie Podlaskim działał jeden wydział, odpowiedzialny zarówno za oświatę, jak i służbę zdrowia. Zostanie on jednak podzielony na dwa odrębne stanowiska. Nie wszyscy radni zgadzają się na taką zmianę.

Podczas Sesji Rady Powiatu, która odbyła się 11 września, poruszono temat Wydziału Oświaty i Zdrowia. Zdaniem starosty Leszka Iwaniuka, rozdzielenie Wydziału na dwa odrębne stanowiska jest niezbędne do prawidłowego i sprawnego funkcjonowania zarządu. Jak zauważył, zarówno w szkolnictwie jak i w służbie zdrowia dochodzi obecnie do wielu zmian. Reforma szkolnictwa, jak i tworzenie sieci szpitali, są procesami wymagającymi szczególnej uwagi. Starosta stwierdził, że w zarządzie powinny być dwie osoby, które dopilnują obu spraw, zwłaszcza ustawy dotyczącej służby zdrowia:

„Muszę mieć człowieka, który będzie się temu przyglądał. Osoba ta dostanie dodatkowe uprawnienia, żeby np. mogła w każdej chwili pójść do szpitala i zażądać odpowiednich dokumentów, a nie jak było do tej pory, że prosimy miesiąc, a dokumentów nie ma”.

Na argument Leszka Iwaniuka odpowiedziała krótko radna Teresa Dąbrowska:

„Jestem przekonana, że przez zwiększenie liczby urzędników nic się w służbie zdrowia nie poprawi. Co najwyżej wzrosną koszty”.


Również zdaniem Jacka Odziemczyka, rozdzielenie Wydziału Oświaty i Zdrowia będzie generowało dodatkowe wydatki. Jak stwierdził radny, zatrudnienie dwóch osób tzn. kierownika Wydziału Oświaty oraz inspektora na Samodzielnym Stanowisku ds. Ochrony Zdrowia, spowoduje wzrost kosztów, jeśli chodzi o wymiar płac. Leszek Iwaniuk zapewnił, że koszty wzrosną w niewielkim stopniu, ponieważ osoba obejmująca nowe stanowisko będzie zatrudniona w wymiarze jedynie połowy etatu.

Nabór na oba kierownicze stanowiska został ogłoszony dwa tygodnie temu, a oferty kandydatów przyjmowane będą do 18 września. Chociaż wyniki wyborów poznamy dopiero za jakiś czas, już teraz w kuluarach przewijają się dwa nazwiska. Nieoficjalnie mówi się, że stanowisko Samodzielnego Inspektora ds. Ochrony Zdrowia obejmie Joanna Urbankowska, która dotychczas kierowała Wydziałem. Natomiast najpoważniejszą kandydatką na stanowisko nowego kierownika Wydziału Oświaty jest dotychczasowa dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego - Eleonora Miszkiel.

Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe