17
2020
2020-02-18

Nowe oświetlenie na trasie Nowa Wieś - Sokołów Podlaski


Bardzo ważną inwestycją dla bezpieczeństwa i komfortu podróżujących po gminie mieszkańców był montaż nowego oświetlenia ulicznego w Nowej Wsi. 
 
Chodzi o ul. Kolonia oraz ul. Klonową w Nowej Wsi, gdzie w latach poprzednich Gmina postawiła 25 słupów. W tym roku zakończono inwestycję, montując lampy wraz z okablowaniem. Wykonane na długości 1000 metrów oświetlenie znacząco wpłynie na jakość podróżujących między gminą a miastem mieszkańców.
 
To było dla nas bardzo ważne zadanie – przyznaje wójt gminy Sokołów Podlaski. - Bezpieczeństwo mieszkańców to dla nas priorytet, a dzięki energooszczędnemu, jasnemu oświetleniu w tych miejscach jest teraz zdecydowanie bardziej bezpiecznie. Tym bardziej, że wybudowaliśmy oświetlenie tam, gdzie do tej pory go nie było – podkreśla wójt oraz przypomina, że na terenie gminy Sokołów Podlaski każdego roku powstaje nowe oświetlenie, a lampy uliczne systematycznie wymieniane są na energooszczędne. – Dzięki temu jest nie tylko jaśniej i co za tym idzie bezpieczniej, ale również oszczędniej i bardziej ekologicznie. Niezmiennie cieszy mnie również fakt, że rośnie świadomość wśród naszych mieszkańców. To oni decydują o wydatkowaniu funduszu sołeckiego swojej miejscowości, do którego Urząd, w razie potrzeb dokłada - jak zadziało się również tym przypadku - powiedział wójt.
 
Za nowe oświetlenie uliczne swoją wdzięczność postanowili wyrazić Mieszkańcy Nowej Wsi wręczając Wójtowi – Januszowi Kur oraz Zastępcy Wójta – Ewie Waszkiewicz symboliczne kwiaty. A wdzięczność Mieszkańców, to najlepsza nagroda za zrealizowaną inwestycję.
Zadanie zrealizowano dzięki środkom funduszu sołeckiego miejscowości Nowa Wieś oraz pomocy finansowej Gminy Sokołów Podlaski.
 
Info: Gmina Sokołów Podlaski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe