17
2020
2018-08-21

Nowe oblicze starej szkoły


Reforma oświaty i likwidacja gimnazjów spowodowały, że władze gminy Repki podjęły decyzję o przeniesieniu Szkoły Podstawowej w Repkach z ul. Szkolnej do budynku Zespołu Szkół przy ul. Osiedlowej, gdzie od września będą uczęszczać wszyscy uczniowie. W opuszczonym budynku przy ul. Szkolnej będzie funkcjonował GOK oraz Gminna Biblioteka Publiczna.

W planach jest remont budynku po szkole podstawowej i dostosowanie go do nowych funkcji. Najbardziej spektakularną zmianą będzie na
pewno przebudowa hali sportowej i zaadaptowanie jej na potrzeby sali widowiskowej. Już teraz dzięki przeprowadzonym zmianom powierzchnia Gminnego Ośrodka Kultury zwiększyła się 5-krotnie. Wygospodarowano oddzielne funkcjonalne sale dla pracowni plastycznej i tanecznej.

Czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej również skorzystają. Wypożyczalnia książek i czytelnia stały się komfortowe i przestronne, co jeszcze bardziej zachęca do ich odwiedzenia i jak najczęstszego korzystania z bibliotecznych zbiorów.

Dzięki dotacji w ramach projektu Lokalnej Grupy Działania Tygiel Doliny Bugu "Budowa Infrastruktury Turystycznej i Rekreacyjnej w gminie Repki" przy ul. Szkolnej powstanie skwer oraz siłownia zewnętrzna. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do wzrostu zainteresowania kulturą fizyczną oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu zarówno wśród młodych, jak i starszych mieszkańców gminy.

Oprac. Katarzyna Dybowska 
Fot. UG Repki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe