16
2020
2012-09-04

Nowe inwestycje w mieście


Został już rozstrzygnięty przetarg na wykonanie modernizacji nawierzchni ul. Piłsudskiego w Sokołowie. Prace już trwają, ustawiane są krawężniki. Modernizacja będzie odbywać się na odcinku od ul. Bartoszowej do ul. Ks. Bosko. - Z ogólnego rozliczenia zostało nam ok. 130 tysięcy zł i za te pieniądze będziemy dalej robili modernizację nawierzchni ul. Piłsudskiego - informuje burmistrz Bogusław Karakula. - Resztę będziemy robili w przyszłym roku.
Wkrótce ogłoszony zostanie również przetarg na modernizację całego Szewskiego Rynku wraz ze schodami. Będzie to też poważna inwestycja, bo pieniądze, które zostały na nią przeznaczone, to 800 tysięcy zł. Te pieniądze są już zapisane w budżecie miasta.
Przez cały czas trwają prace projektowe przy Parku Przemysłowym, czyli na terenach po dawnej cukrowni. Przetarg rozstrzygnięty został już 1,5 miesiąca temu.
- Sukcesywnie projektujemy działania i tak samo będziemy je realizować - zapewnia burmistrz Bogusław Karakula. - Wybraliśmy te, które najszybciej znajdą oferentów.
Otwarcie Parku Przemysłowego odbędzie się w momencie, gdy zbudowana zostanie cała infrastruktura.

KM

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Z tego co wiem asfaltu nie wylewa się w deszcz. Niektóre firmy się popisują nie znając podstawowych zasad nie tylko w Sokołowie ale ogólnie. Jestem bardzo ciekawy co to za firma. Drogi w naszym powiecie są straszne a pieniądze marnuje się lejąc kolejne warstwy asfaltu, które po chwili rozjeżdzają się na boki albo kładzione są tyle nierówno że woda gromadzi się w nierównościach i powoduje na jesieni i na wiosne erozje mrozową. Pozatym drogi krajowe przydało by się poszerzyć- krajowa 63 jest tak wąska że aż strach jechać rowerem. Pozatym można byłoby pomyśleć o wycięciu tych starych drzew wzdłuż drogi i zrobieniu ścieżki rowerowej, przynajmniej do planowanego zalewu, który co roku jest hojnie opijany i nic pozatym

KR
2012-09-12 13:52:38

To nie miasto.Czyja to jest droga, kto wie?.

sic
2012-09-07 18:45:45

Żeby nie zrobić ronda przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Spółdzielczej i Grunwaldzkiej to skandal. Można też było pomyśleć o oddzielnym wjeździe dla karetek przy szpitalu (tam gdzie jest zatoczka). Zero pomyślunku tylko wylać asfalt i zapomnieć.

Eskulapiak
2012-09-05 23:41:01

Dzisiaj o godz. 13:05 pracowało dwóch panów do ul Grunwaldzkiej i dwóch od grunwaldzkiej.Ciekawe jaka firma wygrała ten przetarg? Tak robiąc, mimo ładnej pogody, to nie wiadomo czy do świąt zdążą wylać asfalt. Gdzie jest nadzór??

Marek Z.
2012-09-04 15:21:30
Strona 1/1


Dane kontaktowe