32
2019
2017-02-17

Nowe inwestycje gminy Sokołów


Rok 2017 gmina Sokołów zaczyna pełną parą. Podjęte zostały nowe działania mające na celu poprawienie jakości życia mieszkańców. Powstaną place zabaw, siłownie zewnętrzne, zmodernizowane zostaną kolejne drogi, zaś DK-62 doczeka się bezpiecznego oznakowania przejścia dla pieszych.

Po głośnej sprawie RITu i zablokowaniu środków przez Radę Powiatu, gmina nie zwalnia tempa. W planach na ten rok jest m.in. budowa placów zabaw i siłowni zewnętrznych, co ma pozytywnie wpłynąć na relacje mieszkańców.
Wzmacniamy naszych mieszkańców w kontaktach międzyludzkich – chcemy zrobić siłownie zewnętrzne, place zabaw. Ogłosiliśmy zapytanie ofertowe na opracowanie dokumentacji technicznych, chcemy uzyskać dofinansowanie i w każdej miejscowości wykonać taką siłownie bądź plac zabaw. Uważam, że jest to miejsce dobre do spotykania się matek z dziećmi. Co było podkreślane na ostatniej naradzie sołtysów – niektóre osoby nie utrzymują takich kontaktów, jak sołtysi pamiętają za swoich czasów, niektórzy nawet nie znają się, mieszkając w tej samej miejscowości. Dlatego chcemy stworzyć takie miejsca, gdzie będzie mogła spotkać się młodzież, gdzie mogłyby przyjść mamy z dziećmi i spędzić miło czas rozmawiając ze sobą – informuje wójt gminy, Marcin Pasik.
Siłownie powstaną w miejscowościach Pogorzel, Nowa Wieś i Karlusin, zaś place zabaw – w Grochowie, Kostkach, Chmielewie oraz Ząbkowie-Kolonii. W planach, jak co roku, jest także poprawa jakości dróg na terenie gminy. Do Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych złożony został wniosek na dofinansowanie modernizacji drogi Grochów-Karolew o długości prawie 2 km. W roku 2018 planowana jest natomiast modernizacja drogi Brzozów-Ząbków. Gmina planuje także poprawić stan nawierzchni asfaltowych w miejscowościach Krasnodęby-Rafały, Przewózki ul. Nowa, Skibniew-Podawce ul. Leśna, Ząbków-Kolonia, Nowa Wieś, Pogorzel przez wieś , Kosierady Wielkie przez wieś, Skibniew-Kurcze, Czerwonka, Kostki ul. Okrężna. Poczwórne utrwalenie pojawi się zaś na drogach w Wyrębie ( jest to droga, która proponowana była do RITu), Podkupientynie, Żanecinie - ul. Jesionowa oraz Nowej Wsi - ul. Okrężna. Planowane zadania drogowe opiewają na kwotę prawie 800 tys. zł.
Zasadę mamy taką, że budujemy drogi dla naszych mieszkańców – do ostatnich zabudowań. Chcemy, aby mieszkaniec godnie dojechał do swojej posiadłości – podkreśla wójt gminy Sokołów, Marcin Pasik.
To jednak nie wszystkie zmiany na terenie gminy. Do tej pory przy DK-62, na odcinku Grochów-Brzozów, brakowało oznakowania przejścia dla pieszych – chodzi o znak aktywny D6 na wysięgniku z pulsatorem wraz z doświetleniem przejścia dla pieszych. Mieszkańcy zgłaszali także zniknięcie słupka przy przystanku w Grochowie.
Po wymianie pism i rocznym staraniu się, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odpowiedziała pozytywnie i ustawi znaki na terenie gminy Sokołów w ciągu drogi nr 62 – informuje wójt, Marcin Pasik.
W pismach do GDDKiA gmina motywowała ustawienie oznakowań przede wszystkim zwiększeniem bezpieczeństwa – zarówno mieszkańców miejscowości, jak i kierowców, którzy codziennie podróżują DK 62. GDDKiA pod koniec roku 2016 zapewniła, iż w najbliższym czasie zostaną zabezpieczone środki finansowe na ten cel.

PJoF

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Ja też tylko winna być budowana przez właściciela drogi, czyli powiat, nie może powiat wysługiwać się gminami. Województwo nie wysługuje się powiatem-wstyd starosto

przecinek
2017-02-21 14:44:49

W dalszym ciągu jestem za ściezką rowerową.

Kropka
2017-02-19 18:35:49

Co to jest poczworne utrwalenie zastanawiam sie i nie wiem.Moze ktos wyjasnic o co chodzi.

zaczek
2017-02-19 12:00:48

Tak,tak,tak. Marzyć każdy może. Tylko za co?. Inaczej mówiąc, "gnojowica" szykuje się do wcześniejszych wyborów. Dogadali się z PiS na temat skrócenia kadencji, i ci którzy pełnią drugą, ale nie będzie ona pełna, będą mogli kandydować. Szmalcownicy.

wiem
2017-02-17 20:04:37

Oby wystarczyło pieniędzy na tak liczne inwestycje. Ale plany ambitne są i oby dało się je zrealizować!

Mieszkanka
2017-02-17 18:20:11
Strona 1/1


Dane kontaktowe