11
2020
2019-04-20

Nowe inwestycje drogowe w Bielanach


Władze gminy Bielany poinformowały mieszkańców o planowanych na ten rok inwestycjach drogowych. Długo wyczekiwane prace rozpoczęły się już teraz i będą obejmowały drogi i chodniki w Bielanach-Jarosławach, Kowiesach, Wojewódkach Górnych i Wojewódkach Dolnych.

Rozpoczęły się długo oczekiwane roboty budowlane związane z realizowanym (bardzo trudnym i czasochłonnym) projektem transgranicznym. W ramach tego projektu na drodze w Bielanach-Jarosławach ( tzw. Glinki) oraz drodze łączącej miejscowości Kowiesy i Ruciany powstają nowe nawierzchnie asfaltowe. Ponadto w Bielanach-Jarosławach zostanie wybudowany chodnik i oświetlenie uliczne.

Oprócz tego w Sołectwie Kowiesy trwa budowa chodnika przy drodze krajowej nr 63. Inwestycja realizowana jest przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Jak zapowiada GDDKiA, już niebawem ma zostać dokończona inwestycja na DK 63. Sfrezowana jesienią ubiegłego roku nawierzchnia, zostanie pokryta nowym asfaltem.

Wkrótce rozpoczną się także prace w Sołectwie Wojewódki Górne i w Wojewódkach Dolnych, gdzie zostaną wykonane nowe drogi, a w części zabudowanej powstaną chodniki.

- Cieszymy się z tych inwestycji, gdyż zwiększą one bezpieczeństwo naszych mieszkańców! - podkreślają władze gminy.


Info / Fot. UG Bielany

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe