17
2020
2017-12-05

Nowe inwestycje


Na ostatniej sesji Rady Gminy Repki w dniu 27 listopada wójt Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz zdała relacje z ostatnio zrealizowanych inwestycji na terenie gminy.

9 listopada 2017 r. podpisana została umowa z wykonawcą robót na zadanie pn. "Urządzenie przestrzeni publicznej wsi Borychów". Wykonawcą robót jest Zakład Robót Budowlanych i Instalacji Sanitarnych z Sokołowa Podlaskiego. Termin wykonania umowy został ustalony na 30.06.2018 r.

Zakończono również prace związane z urządzeniem centrów wsi Ostrowiec i Skorupki. W pierwszym przypadku wykonawcą była firma "Roboty budowlane" Marek Siucha z m. Ruchna, natomiast drugą inwestycją zajęła się firma "Zakład Robót Budowlanych i Instalacji Sanitarnych" z Sokołowa Podlaskiego.

Kolejną ukończoną inwestycją jest ścieżka edukacyjna "Mali i duzi ornitolodzy" przy rzece Bug. Powykonawcza wartość robót wyniosła 86 682 zł. Gmina Repki na to zadanie dostała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 56 230,30 zł.

Zadbano również o dobrą widoczność na drodze gminnej w Gałkach. Gmina Repki podpisała umowę z firmą ELMIKO s. c. Sokołów Podlaski na wybudowanie oświetlenia ulicznego typu LED o mocy min. 80 W i długości około 600 m. Prace zostaną wykonane w ramach zadania "Energooszczędne oświetlenie placów, dróg i ulic", a ich koszt wynosić będzie 44 280 zł brutto.

14 października Gmina Repki złożyła do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie wniosek o dofinansowanie zadania "Przebudowa dróg gminnych w Wasilewie Szlacheckim", które obejmuje przebudowę drogi gminnej nr 390526W od drogi powiatowej Jabłonna Lacka – Skrzeszew (Wasilew Szlachecki) do drogi krajowej nr 62 o długości 1,811 km oraz przebudowę drogi gminnej do miejscowości Wasilew Szlachecki o długości 580 m. Po ocenie merytorycznej wniosek został spunktowany na 12 pozycji na 85 wniosków po ocenie formalnej.

Od nowego roku Gmina Repki będzie mieć nowego wykonawcę usług związanych z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. W wyniku przeprowadzenia przetargu nieograniczonego wybrano firmę PUK SERWIS Sp. z o. o. z Siedlec.

Przyszłe inwestycje dotyczyć będą rownież wyposażenia szkół. Gmina Repki otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 "Aktywna tablica".

Wsparcie finansowe przeznaczone jest na zakup tablicy interaktywnej z projektorem ultrakrótkoogniskowym, projektora i głośników dla Zespołu Szkół w Skrzeszewie oraz tablicy interaktywnej, interaktywnego monitora dotykowego i projektora dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Wyrozębach-Podawcach. Całkowita wartość zadania wynosi 35 000 zł, z czego 28 000 zł to wsparcie finansowe programu, a 7 000 zł – wkład własny Gminy.

Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

same hiciory inwestycyjne!!!. Po co te gminy są?. Cały rok tyrają w pocie czoła, że naprawić 2,4 km. drogi. Na inwestycje wydają 100 tys. zł. rocznie, a na płace urzędników 1,5 miliona, a może i więcej. Należy zlikwidować gminy, liczące mniej niż 10 tys.

popo
2017-12-11 14:19:28
Strona 1/1


Dane kontaktowe