17
2020
2012-01-26

Nowa wystawa w Bibliotece Pedagogicznej


Na wystawie młoda artystka prezentuje kilka pejzaży, które powstały między innym  w Supraślu w czasie pleneru organizowanego przez Sokołowski Ośrodek Kultury.  Są też obrazy namalowane nad zalewem w Węgrowie podczas  pleneru organizowanego przez  Węgrowski Ośrodek Kultury. Niektóre prace znajdujące się na wystawie pochodzą z roku 2007, gdy artystka była uczennicą pierwszej klasy gimnazjum.

  Jak powiedziała autorka, plastyka interesowała ją od dziecka, a rysowanie i malowanie zawsze sprawiało wielką przyjemność. W szkole podstawowej i gimnazjum uczęszczała na zajęcia kółka plastycznego i brała udział w licznych konkursach, zajmując czołowe miejsca.  Od pierwszej klasy liceum czyli od 2010 r. uczęszcza na zajęcia rysunku w szkole Labirynt w Warszawie, gdzie opanowała podstawy rysunku i doskonali swoje umiejętności. Aleksandra Nowotniak przyszłość  wiąże ze swoimi zainteresowaniami i pasją  - chciałaby studiować architekturę  i w tym kierunku się kształci. Jej ulubione tematy to portret i pejzaże. Najczęściej maluje techniką akryl na płótnie i akwarela, ale ostatnio bardzo często rysuje ołówkiem, ćwicząc rysunek architektoniczny.  Plakat o tematyce katyńskiej autorstwa Oli został wykorzystany  w Sokołowie Podlaskim w czasie obchodów rocznicy Zbrodni Katyńskiej w ubiegłym roku, co dało artystce mnóstwo satysfakcji, podobnie jak  możliwość zaprezentowania  prac w ramach wystawy w Bibliotece Pedagogicznej.

Warto dodać, że nieprzypadkowo właśnie w Sokołowie młoda malarka ma swoja pierwszą wystawę. Otóż na Ziemi Sokołowskiej, w Hołowienkach, mieszkają jej dziadkowie. Babcia Oli, pani Nowotniak również jest utalentowana plastycznie i być może to ona przekazała swój talent wnuczce.

Wystawę można ogladać do końca lutego.

JO

 

 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Kto wie,można zakupić te obrazy?.

pepe
2012-01-29 20:38:47
Strona 1/1


Dane kontaktowe