17
2020
2011-03-29

Nowa wiceprzewodnicząca w Sabniach


Renata Dąbrowska została nową wiceprzewodniczącą Rady Gminy Sabnie. W głosownaiu pokonała Tadeusza Dymkowskiego.

W styczniu z mandatu radnego zrezygnował wiceprzewodniczący Rady Gminy Sabnie Sławomir Strzała. Był on przedstawicielem mieszkańców Niecieczy. W ciągu trzech miesięcy odbyć się mają wybory uzupełniające. Na ubiegłotygodniowej sesji rady gminy obsadzone zostało stanowisko wiceprzewodniczącego rady.
Zgłoszono dwóch kandydatów: Renatę Dąbrowską i Tadeusza Dymkowskiego. – Jestem rencistą, przekazałem już ziemię. Jestem niezależny, w każdej chwili pod telefonem i mam chęci do współpracy – rekomendował swoją kandydaturę Tadeusz Dymkowski. Jego rywalka przed wyborami nie chciała się wypowiadać. W tajnym głosowaniu za jej kandydaturą opowiedziało się 10 radnych, Tadeusza Dymkowskiego poparły 3 osoby.
- Myślę, że ta nowa funkcja nic nie zmieni w naszych relacjach, poza tym, że przybędzie mi trochę obowiązków – mówiła Renata Dąbrowska, dziękując radnym za wybór. – Moja współpraca z radnymi do tej pory układała się dobrze i tak pozostanie.
- W naszej gminie mamy coraz więcej pań w samorządzie. Stopniowo parytet przechyla nam się w stronę kobiet – zauważył wójt Ireneusz Wyszyński.
TEKST/FOT. B. GONTARZ

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Brawo Pani Renato parcie na władzę to Pani masz, żeby było trochę na dom

nic
2011-03-30 11:15:10
Strona 1/1


Dane kontaktowe