17
2020
2020-10-20

Nowa Skarbnik Miasta


Na XVII Sesji Rady Miasta Sokołów Podlaski odwołano dotychczasowego Skarbnika Miasta - Grażynę Grądzką i powołano na to stanowisko Elżbietę Hermanowicz.

Za uchwałą w sprawie odwołania Grażyny Grądzkiej głosowało 11 radnych, radni Robert Doliński i Damian Strzała byli nieobecni, Krystyna Matysiak wstrzymała się od głosu, Marek Florczuk nie wziął udziału w głosowaniu. Grażyna Grądzka pełniła funkcję skarbnika przeszło 20 lat. W pierwszej połowie b.r. zdecydowała, że przechodzi na emeryturę. Ze względu jednak na to, że stanowiska przez nią pełnionego nie da się oddać następcy z dnia na dzień, zdecydowano, że ostatnim dniem pracy Grażyny Grądzkiej jako Skarbnika Miasta będzie 29 października 2020 r. Zgodnie z przepisami za powołanie i odwołanie skarbnika odpowiedzialna jest Rada Miasta, która dokonuje tego w drodze uchwały.
Po przyjęciu uchwały głos zabrał Burmistrz Miasta Bogusław Karakula, który przepracował z Grażyną Grądzką przeszło 20 lat: -Życie toczy się dalej. Każdy z nas w swoim życiu przechodzi kolejne etapy: dzieciństwa, okresu dojrzewania, później pracy i na końcu emerytury. Nasza pani skarbnik, pani Grażynka, przepracowała w urzędzie miejskim lat 25. Jest to niewątpliwie karta w jej karierze zawodowej, którą warto zapisać dobrymi zgłoskami. W czerwcu wystąpiła z wnioskiem o emeryturę. Trwało to troszkę, bo jeśli się pełni taką funkcję, to nie od razu przechodzi się na emeryturę. Termin był przekładany z lipca na październik. Postanowiłem się jednak do decyzji pani skarbnik przychylić – mówił. Podziękował koleżance za wspólne lata pracy i za wszystkie spędzone chwile. Zaznaczył, że trudno się rozstawać po tak długim czasie. Wyraził nadzieję, że mimo przejścia na emeryturę pani Grażyna nie zapomni o swoich dotychczasowych współpracownikach z pracy i co jakiś czas będzie ich odwiedzała. Na nowy etap życia a życzył jej dużo zdrowia i szczęścia oraz kolejnych wnuków.
Głos zabrała także sama zainteresowana: - Przy mównicy raczej rzadko występowałam, ale dziś mam taki przywilej może. Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za te lata współpracy. Myślę, że trochę mnie w tym mieście zostanie, jakaś taka maleńka cegiełka. Głos się łamie, ale wybaczcie. Życzę Państwu pomyślności, sukcesów i zdrowia.
Przekazała także swojej następczyni symboliczną skarbonkę - świnkę. W dalszej części obrad Rada uchwałą powołała nowego Skarbnika Miasta, którym od 30 października będzie Elżbieta Hermanowicz.
W tym przypadku głos również zabrał Bogusław Karakula. W swoim wystąpieniu podkreślił, że Pani Ela Hermanowicz wszystkim jest dobrze znana, ponieważ w Urzędzie Miasta pracuje nawet dłużej od niego. -Zaczynała od referenta, w tej chwili jest naczelnikiem wydziału finansowego. Pracę zna, wykształcona jest odpowiednio. Jest osobą merytoryczną, która, tak mi się wydaje, nie będzie mi we wszystkim ustępować i tym się troszkę martwię. Myślę, że co do powołania pani Eli nikt nie ma żadnych wątpliwości.
Odpowiadając na pytanie jednego z radnych zapewnił, że Elżbieta Hermanowicz nie będzie łączyć swojego obecnego stanowiska naczelnika ze stanowiskiem Skarbnika Miasta. Z kolei Przewodniczący Rady Miasta Waldemar Hardej zaznaczył, że nowa skarbnik wychowała się w Sokołowie Podlaskim, co jest kolejnym plusem. Pogratulował Elżbiecie Hermanowicz awansu, podkreślając, że bez wątpienia się jej należy.
Na koniec oficjalnie przekazał jej skarbonkę od ustępującej Skarbnik Miasta.

Opr. i Fot. K.W.

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Czasu nie zatrzymasz. Emerytura czeka wszystkich. A może nie. Taki prezes STBS pobiera emeryturę i nadal pracuje z pensją 25 tys. zł i premią 50 tys.zł. To jak to jest z pana zapowiedziami, panie Burmistrzu. Są równi i równiejsi. Już wczoraj młodzi ludzie pokazali gdzie mają rządy pis. Za niedługo referendum.

666
2020-10-26 14:33:22

Ktoś nada płacze, choć go nie słychać, i ma żal.Dla kariery.

Magda
2020-10-24 19:25:27
Strona 1/1


Dane kontaktowe