17
2020
2013-02-01

Nowa sekretarz powiatu


Nie umilkły echa odwołania z funkcji przewodniczącego rady powiatu Antoniego Czarnockiego, a w starostwie kolejne zmiany. Tym razem na stanowisku sekretarza powiatu sokołowskiego.
Dotychczasowego sekretarza Pawła Środę, który będzie kierownikiem nowo utworzonego Wydziału Rozwoju Gospodarczego, zastąpiła Iwona Sokołowska. Dotychczas pełniła funkcję sekretarza gminy Sadowne, a wcześniej była już sekretarzem powiatu. Wówczas starostą był A. Czarnocki. Kandydowała także na stanowisko burmistrza Sokołowa Podlaskiego, lecz nie zdołała przejść do drugiej tury wyborów bezpośrednich. Funkcję obejmie 1 lutego bieżącego roku.
Czym podyktowane są owe zmiany? Podczas ostatniej sesji rady powiatu, która odbyła się 16 stycznia starosta Leszek Iwaniuk wprowadził pod obrady uchwałę dotyczącą zmian w Regulaminie Organizacyjnym Starostwa Powiatowego.
- „Wprowadzenie zmian w załączniku do uchwały Nr 5/54/2011 Rady Powiatu Sokołowskiego z dnia 14 kwietnia 2011 r. w sprawie ustalenia Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim wynika z konieczności dostosowania struktury organizacyjnej Starostwa do bieżących potrzeb oraz zapewnienia lepszej sprawności funkcjonowania urzędu.
Dokonane zmiany w strukturze organizacyjnej polegają na utworzeniu nowego Wydziału Rozwoju Gospodarczego, który będzie obejmował swym działaniem zadania z zakresu inwestycji, zamówień publicznych, promocji, funduszy pomocowych oraz informacji publicznej. Jednocześnie starosta dodał, że (…) planowane jest, że pracownicy nowo utworzonego wydziału zostaną przeniesieni z samodzielnych stanowisk pracy Wydziału Organizacyjnego oraz Wydziału Administracyjno-Gospodarczego.
Przeniesione osoby otrzymają odpowiednie stanowiska stosownie do swoich umiejętności i doświadczenia zawodowego. Konsekwencją dokonanych zmian będzie konieczność obsadzenia stanowiska kierownika wydziału. Liczba etatów w Starostwie nie ulegnie zmianie w związku z przesunięciem etatu z Wydziału Komunikacji i Transportu do nowo tworzonego wydziału. Wprowadzenie zmian w strukturze organizacyjnej Starostwa nie powinno spowodować skutków finansowych w budżecie Powiatu” – czytamy w uzasadnieniu.
Wywołało to konsternację i oburzenie radnych opozycyjnych, którzy twierdzili, że dodatkowe stanowisko skutkuje dodatkowymi kosztami. Zaczęto liczyć, posługując się nawet kalkulatorem. Okazało się, że jednak jeden etat przybędzie. Ostatecznie jeden punkt uchwały został zmieniony. Jak wynika z obliczeń, koszty jednego etatu u 45 tysięcy złotych.
Czym będzie się zajmował nowy wydział? W jego skład wchodzą dwa stanowiska, które są związane ze środkami unijnymi oraz zamówieniami publicznymi, jedna osoba zajmie się Biuletynem Informacji Publicznej i promocją. Całość będzie koordynował kierownik wydziału. W związku z tymi zmianami nastąpiły przesunięcie w Wydziale Administracyjno-Gospodarczym. Dotychczasowego kierownika Adama Żochowskiego, który przeszedł do nowo utworzonego wydziału zastąpiła Katarzyna Jańczuk.

LESZEK KOPER

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Kolesiostwo kwitnie za publiczną kasę

mieszkaniec
2013-02-01 20:55:18
Strona 1/1


Dane kontaktowe