43
2019
2019-03-03

Nocny pożar remizy


W sobotę 2 marca 2019 r. około godz. 22:30 doszło do pożaru remizy OSP Seroczyn gm. Sterdyń. Akcja gaśnicza trwała około czterech godzin. Nie było osób poszkodowanych.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwie jednostki JRG Sokołów Podlaski oraz trzy okoliczne jednostki OSP. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar poddasza remizy, któremu towarzyszyło duże zadymienie. Zawaleniu uległ także podwieszany sufit w górnej kondygnacji budynku.

Dzięki szybkiej interwencji druhom z OSP Seroczyn, udało się wyprowadzić z garażu samochód ratowniczo-gaśniczy.

Strażacy wyposażeni w Aparaty Ochrony Układu Oddechowego zlokalizowali źródło ognia i przystąpili do akcji gaśniczej. Działania prowadzone były wewnątrz oraz na zewnątrz budynku przy wykorzystaniu podnośnika hydraulicznego. Aby dotrzeć do źródła ognia strażacy musieli wykonać otwory w dachu oraz częściowo rozebrać sufit na piętrze budynku. Akcja gaśnicza trwała około czterech godzin. Po tym czasie rozpoczęto prace rozbiórkowe oraz przelewanie pogorzeliska.

- Do pożaru doszło podczas odbywającej się w budynku imprezy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru było rozszczelnienie przewodu kominowego. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń - poinformował nas mł. asp. Jakub Więsak


Oprac. Katarzyna Dybowska
Info / Fot. Samochody Ratownicze na FB

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jak się pali bud.straż - to wzywać straż / 30 km z Sokołowa Podl./gonią na sygnałach po godz,22.00 , jakże racjonalne , ekonomiczne,i bojowe podejście do sytuacji ... gratulacje !!! 5 jednostek w całej obsadzie gasiły , gasiły , gasiły aż się zawaliło ... teraz wystąpią do gmin o zwrot kosztów akcji ... druhom osp Seroczyn też się należy ? za bojową postawę !!! a na najbliższych dożynkach po medalu - zasłużony dla osp !!! w końcu wyjechali wozem z garażu /ratowali mienie /, tyle ,że nie wiadomo czy przed akcją czy już po ? Podatnicy gm.Sterdyń /rolnicy / zapłacą za całość .Dyspozytor PSP do awansu . Czy tak ma wyglądać akcja straży na swoim podwórku , po co ta fikcja z osp ? po co te nowe wozy za mln zł .dla osp ? jak same wzywają pomocy do byle zarzewia ognia w zasięgu własnej sikawki ? Wzywam wójta gm.Sterdyń jako nadzorcy do dyscyplinarnego rozwiązania psp Seroczyn - natychmiastowo . W przypadku zaniechania to psp rozwiąże gminę ...i to skutecznie .

strażak sam
2019-03-04 00:37:55
Strona 1/1


Dane kontaktowe