43
2019
2013-09-06

Nocna akcja w bloku


Dzięki właściwej postawie strażaka ochotnika, który zauważył ogień na blokowym balkonie, udało się uniknąć zagrożenia dla mieszkańców ponad 50 rodzinnego bloku. Płonąca osłona balustrady została ugaszona. Nikt nie odniósł obrażeń.
 
W czwartek, 29 sierpnia około godziny 23.30 przechodzący obok bloku na ul. Grunwaldzkiej w Sokołowie Podlaskim strażak ochotnik zauważył na jednym z balkonów ogień. Szybko powiadomił służby ratownicze, które przystąpiły do akcji. Pomimo dość później pory, mieszkańcy sąsiednich bloków szybko usunęli pojazdy, które mogły utrudniać akcję ratunkową.
Po ugaszeniu płonącej na trzecim piętrze osłony balustrady balkonu strażacy sprawdzili, czy nie ma zagrożenia pożarowego na innych kondygnacjach. 
W mieszkaniu na czwartym piętrze, znajdującym się bezpośrednio nad miejscem pożaru, nikt nie otwierał drzwi. Aby wykluczyć ewentualne zagrożenie, strażak i policjant przy pomocy podnośnika dostali się na balkon tego mieszkania, a następnie weszli do środka. W mieszkaniu nie było osób i na szczęście nie było zagrożenia pożarowego.
Niebezpiecznie wyglądająca akcja zakończyła się pomyślnie. Według wstępnych ustaleń, można przypuszczać, że przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia.
 
asp. szt. S. Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe