17
2020
2018-07-11

Niezwykła książka o lokalnych specjałach


 W piątek 29 czerwca w Regionalnym Ośrodku Kultury w Rozbitym Kamieniu odbyło się podsumowanie projektu „Popularyzacja obszaru LGD poprzez kreatywne kulturalne kulinaria”, zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Bądźmy Razem”. Podczas spotkania swoją premierę miała książka pt. „Szlakiem Regionalnych Potraw Mazowsza”.

Celem odbywających się na terenie LGD warsztatów była promocja produktów lokalnych, rozwijanie zainteresowań i umiejętności kulinarnych, poszerzanie wiedzy na temat ochrony środowiska oraz rozwijanie aktywności społeczności lokalnej. W ramach spotkań uczestnicy brali aktywny udział w przygotowywaniu różnych potraw, a następnie w ich degustacji. Sprawczynią kulinarnego projektu była kucharka, autorka przepisów i właścicielka firmy cateringowej Bożena Cieślak.

Owocem wspólnej pracy wielu zaangażowanych osób jest książka pt. „Szlakiem Regionalnych Potraw Mazowsza”, na kartach której znaleźć można przepisy pasjonatów lokalnej kuchni. Ich autorami są: Bożena Cieślak, Wiesława Smuniewska, Maryla Wieczorek, Danuta Woźniak, Ewa Chomżyńska, Jadwiga Kozak, Barbara Świętochowska, Sławek Chyliński, Bożena Oniśk, Mariola Pyźlak, Zenon Jadczuk, Władysława Kania, Małgorzata Lipka-Bartosik, Marzena Pachnik, Agnieszka Trojanowska oraz członkowie Stowarzyszenia „Liwianka”. Zebraniem i opracowaniem materiałów zajęła się Anna Woźniak - koordynator projektu.

W książce znajdziemy przepisy na pyszne przekąski, zupy, dania obiadowe, dania z mąki i ziemniaków oraz słodkie desery. Wszystkie receptury są bardzo proste w przygotowaniu, nie wymagają skomplikowanych czynności, a składniki potrzebne do ich wykonania są powszechnie znane i łatwo dostępne.

Książka bogata jest w kolorowe i zachęcające ilustracje. Do tego jest przejrzysta i pełna porad oraz ciekawostek. Jej dodatkowym atutem są propozycje miejsc do odwiedzenia i aktywnego spędzenia czasu. Składem książki, jej opracowaniem graficznym oraz drukiem zajęła się drukarnia EFEKT STUDIO.
 

Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Dużo przepisów i błędów ortograficznych. Wstyd.

zaza
2018-08-02 12:38:22
Strona 1/1


Dane kontaktowe