17
2020
2012-03-16

Niewidomy nie znaczy niewidoczny!


Polski Związek Niewidomych – Koło Terenowe w Sokołowie Podlaskim jest organizacją samopomocową. Istnieje już 29 lat i należy do niej  75 osób z powiatu sokołowskiego. Głównym celem PZN jest objęcie opieką i wsparciem wszystkich osób, które urodziły się niewidome, lub tracą wzrok. Członkowie koła uczą samodzielnego funkcjonowania, wykonywania różnych czynności technikami pozawzrokowymi, a to wszystko po to, aby osoby niewidome nie czuły się osamotnione, bezradne i mogły aktywnie włączyć się w życie społeczno- zawodowe.

- Nawiązałyśmy współpracę ze Związkiem Niewidomych, bo często w naszym mieście dzieją się różne ciekawe, wartościowe rzeczy, których nie widać gołym okiem. W ramach wolontariatu chcemy aby młodzież i wszystkie chętne osoby dorosłe, doceniły dar wzroku i w pełni go wykorzystały. –mówi Jolanta Bogaj koordynator wolontariatu z CPS.- Poszukujemy chętnych, którzy będą mogli pomóc osobom niewidomym w codziennych sprawach, zakupach, czy wizytach u lekarza. Mamy nadzieję, że uda nam się odnaleźć takich ludzi.

Pragniemy jak największą liczbę osób z dysfunkcją wzroku objąć pomocą – przekonuje Eugenia Gogul, prezes sokołowskiego Oddziału Związku Niewidomych. – Chcemy osobom podobnym do nas pomóc żyć normalnie, wesprzeć ich w codziennych trudach, bo zdajemy sobie sprawę jak ważne jest wsparcie w takich momentach. Dlatego bardzo dziękuję wolontariuszom z I LO za dzisiejszy występ. Takie inicjatywy są dla nas szczególnie ważne.

Poza piosenkami przygotowanymi przez młodzież na wszystkie zgromadzone panie czekała jeszcze jedna niespodzianka. Była nią obecność pani Lucyny Maksimiak, która z ogromnym zaangażowaniem recytowała swoje wiersze z tomiku „Myśli sercem pisane”.

Wszystkie osoby, które chciałyby zaangażować się w pomoc osobom niewidomym, lub uzyskać od nich pomoc zapraszamy na spotkania Związku we wtorki i środki od godziny 9 do 15 do Urzędu Miasta przy ul. Wolności 21, lub kontakt z redakcją, bądź pracownikami CPS w Sokołowie Podlaskim.

 

JF

 

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe