17
2020
2014-02-08

Niewesoło w policji...


Temat bezpieczeństwa zawsze wywołuje dyskusje, szczególnie wtedy gdy społeczeństwo ma jakieś obawy. Patrząc na długość dyskusji jaka toczyła się na ten temat w trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej, śmiało można powiedzieć, że mieszkańcy Sokołowa nie czują się bezpiecznie.

Rok 2013, w porównaniu do roku 2012, w statystykach wygląda znacznie gorzej [...] Ogółem w roku 2012 zanotowano w Sokołowie 300 przestępstw (wykrytych 233), w roku 2013 -  aż 407 (wykrytych 303).

POLICJANCI NA ROWER !
- Nie pamiętam, abym widziała umundurowany patrol policji spacerujący po ulicach Sokołowa - powiedziała w trakcie sesji radna Krystyna Matysiak.
Radna zaproponowała, aby wprowadzić w Sokołowie piesze patrole. Radny Roman Brochocki dodał, aby wprowadzić również patrole rowerowe.
- Jadąc rowerem, więcej się zobaczy. Dodatkowo zaoszczędzi się na paliwie - powiedział na sesji. 

MONITOROWAĆ, LEGITYMOWAĆ
Pod koniec 2012 roku Urząd Miasta zainstalował na terenie Sokołowa 9 kamer. Jeszcze do niedawna policjanci nie mieli bezpośredniego dostępu do obrazu rejestrujących kamer, jednak funkcjonariusze często korzystali z ich zapisu. 
Czy monitoring zostanie w Sokołowie zwiększony? Burmistrz Bogusław Karakula mówi, że tak [...]
Aby zmniejszyć przestępczość, szczególnie szerzący się wśród młodzieży wandalizm, burmistrz zaproponował również sokołowskiej policji, aby częściej legitymowali młodzież [...]

WŁAMANIA
W trakcie dyskusji poruszono ponownie temat włamań. O tym, że mieszkańcy miasta nadal czują się zagrożeni, przypomniała radna Krystyna Matysiak [...]

Cały artykuł w wydaniu papierowym w najbliższą środę.

 

« wróć | komentarze [7]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Legitymowanie młodzieży z pewnością zwiekszy bezpieczeństwo , będzie mniej wypadków pod kupientynem zmaleje ilość niepełnoletnich pijanych kierowców. a w szczególności znikną wypadki potrąconych przez pieszych w sokołowie na ulicy wolności!! zauwazenie pieszego na przejsciach na pieszych na wolności graniczy z cudem. ZERO oświetlenia przejsc! a gdy jedzie samochód po zmroku z na przeciwka to jak w lotto może może nie przejedziemy kogos.


2014-02-14 14:46:45

Zawsze pozostaje to ,tylko wówczas powstaje społeczne pytanie \"po co nam w takim razie PAŃSTWO\" ? : cyt.Po fali kradzieży w Parowej (woj. dolnośląskie), mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Zorganizowali straż sąsiedzką. W ciągu miesiąca liczba kradzieży w okolicy spadła do zera.

bebek
2014-02-12 13:09:32

Jaki komendant taka policja. Do puki nie zmieni się ten człowiek poprawy nie będzie !!!!!!!!!!! :(

Mieszkaniec Sokołowa
2014-02-11 11:40:49

Mam rozumieć, że błyskotliwa (chorobliwa) akcja przedmuchiwania kierowców na rondzie w porze dojazdu do pracy nie dokonała cudów w tabelach wykrywalności? Niemożliwe ... W takim razie proponuję szkolenie obowiązkowe dla całej komendy naszej komendy, niech obejrzą serię filmów "Różowa Pantera", trzeba tylko uprzedzić tych Panów, że nie jest to seria dokumentalna. Bo nasi chirurdzy np. uczą się wiele oglądając "Daleko od noszy"...

Horacy
2014-02-08 20:04:34

W konfrontacji z przestępczością wypadają gorzej, ale za to w mediach same sukcesy! Cóż począć jeżeli mądrzy ludzie uciekają z Sokołowa gdzie się da, choćby do Węgrowa.

sowa
2014-02-08 17:35:35

Karakula to klasyczny przykład PRL-owskiego aparatczyka,który teraz udaje świętego Z PiS-u ,ale komuchem cuchnie na kilometr i metody trzymania ludzi za mordę i zastraszania takie same jak za PRL

BG
2014-02-08 17:35:22

Burmistrz proponuje prewencyjne legitymowanie młodzieży? Toż to jawna dyskryminacja i metody rodem z PRL-u!!!

MG
2014-02-08 10:20:13
Strona 1/1


Dane kontaktowe