2
2020
2012-02-02

Nieudana kradzież cyganek


Dzięki szybkiej reakcji sąsiadów znany był samochód, jakim sprawcy odjechali. Szybko zarządzono blokady dróg. Niespełna 4 km. od miejsca zgłaszanego napadu, Opel Vectra na niemieckich numerach rejestracyjnych został zatrzymany przez dwa patrole sterdyńskich policjantów. Znajdowało się tam dwóch mężczyzn i dwie kobiety, które na widok radiowozu chowały się za siedzenia. Wszystkie osoby to mieszkańcy województwa wielkopolskiego.

 

Znajdujące się w pojeździe osoby przewieziono do poszkodowanej. Rozpoznała, że wśród nich są dwie kobiety, które chwile wcześniej ją okradły.

 

Okazało się jednak, że nie był to napad, a jedynie zwykła kradzież, która niestety dość często dotyka łatwowierne osoby. Do domu starszej kobiety przyszły dwie kobiety narodowości romskiej i oferowały do sprzedaży narzuty i koce. Jedna kobieta je rozkładała, zasłaniając  co robi druga w innym pokoju. A co robiła, poszkodowana zorientowała się dopiero po jej wyjściu. Na stole pokoju nie było jej portfela. Leżało w tym miejscu tylko kilka drobniaków.

 

Jak się później okazało kobiety skradły z portfela 9 złotych, a portfel wrzuciły na pokojowy regał. Po interwencji policjantów pieniądze zostały zwrócone poszkodowanej, która nie kryła zadowolenia z bardzo dobrej postawy sąsiadów i szybkiej reakcji Policji.

 

Sprawcy kradzieży ponieśli odpowiedzialność za swoje postępowanie. Pozostaje jednak dalej apelować do wszystkich osób, szczególnie samotnych, o nie wpuszczanie do swoich domów nieznanych osób. Towar przez nie oferowany rzadko jest tańszy niż w sklepie, a w większości przypadków trzeba liczyć się z tym, że handel jest tylko pretekstem do wejścia do mieszkania  czy domu i próbą odwrócenia uwagi przy kradzieży.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

kara dla złodziei. Brawo dla policji aby tak dalej


2012-02-02 17:27:49
Strona 1/1


Dane kontaktowe