2
2020
2011-10-19

Nietypowe ćwiczenia służb ratunkowych


W wypadku uczestniczyło 5 osób, 4 z nich zostały ranne. Na miejscu natychmiast pojawiła się policja, straż, oraz karetka pogotowia. Oddziały policyjne zajęły się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, straż i ratownicy medyczni udzielali pomocy osobom rannym. Policjanci bardzo sprawnie zablokowali drogę i wyznaczyli objazdy. Pozostałe służby prowadziły intensywną akcję ratunkową. Gdy uczestnikom wypadku udzielono pierwszej pomocy, policja zajęła się poszukiwaniami sprawcy wypadku. Niestety w pojeździe nie znaleziono żadnych dokumentów, jednak przypadkowo odnaleziono ślad, którym była czapka kierującego busem. Bary, policyjny pies tropiący, natychmiast podjął trop i ruszył w pogoni za uciekinierem. Sprawca został zatrzymany. Okazało się, że był pijany, dlatego zbiegł z miejsca zdarzenia.

Cała akcja przebiegała bardzo sprawnie. Wszystkie służby znakomicie ze sobą współpracowały. Możemy być więc spokojni, że w kryzysowych sytuacjach służby ratownicze właściwie zaopiekują się poszkodowanymi.

Tym razem były to tylko ćwiczenia, miejmy nadzieję, że umiejętności ratowników w rzeczywistości nigdy nie będzie nam dane poznać.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe