2
2019
2018-05-15

Niespodziewana porażka


Wysoką porażkę ponieśli piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski w 23. kolejce rozgrywek Siedleckiej Klasy Okręgowej. Przegrali na wyjeździe 7: 0 z Orłem Unin. 6 bramek w tym meczu zdobył zawodnik Orła Krystian Parzyszek.

Wynik meczu nie odzwierciedla przebiegu gry. Pierwsze minuty spotkania to gra w środku pola i zespół Sokołowa miał większą przewagę w posiadaniu piłki, przewyższał przeciwnika swoim doświadczeniem, taktyką i wyszkoleniem.

6 maja na boisku w Uninie starły się dwie koncepcje trenerskie. W 33 min. za zagranie ręką Fabisiaka sędzia podyktował rzut wolny dla Orła. Po dośrodkowaniu w pole karne Parzyszek wykorzystał podanie i z bliskiej odległości strzałem pokonał bramkarza Podlasia. Przeciwnicy próbowali atakować niekorzystny wynik spotkania. Po akcji z lewej strony boiska w polu karnym faulowany był Paweł Buczyński. Rzutu karnego nie wykorzystał Głowacz. Jego strzał obronił bramkarz Cezary Jakubaszek. Załamało to drużynę Podlasia, która przed końcem pierwszej połowy straciła jeszcze jedną bramkę.

W drugiej połowie już w 48 min. po dośrodkowaniu rzutu rożnego Bartłomiej Szcześniak w zamieszaniu skierował piłkę do bramki Podlasia. W 57 min. za faul czerwoną kartkę otrzymał Komycz i do końca meczu Podlasie grało w osłabieniu, co znacznie wpłynęło na przebieg gry. Zespół z Unina wykorzystał grę z kontry i zdobył cztery kolejne bramki, które strzelił Parzyszek. Mecz zakończyliśmy wynikiem 7: 0. Drużyna Podlasia w rozgrywkach klasy okręgowej już dawno nie przegrała tak wysoko spotkania.

Orzeł Unin – Podlasie Sokołów Podlaski 7: 0 (2: 0)

Bramki: Krystian Parzyszek 33 min., 71 min., 80 min., 83 min., 86 min., 87 min., Bartłomiej Szcześniak 43 min.

Skład Podlasia: Antoszczuk – Goś, Przybyszewski (70 min. Domański), Komycz, Ł. Buczyński – Kobus, Klimczuk (58 min. Horowicz), Fabisiak, Siedlecki, P. Buczyński – Głowacz

Żółte kartki: Matysiak, Kowalski (Orzeł) – Fabisiak, Głowacz (Podlasie)

Czerwona kartka: Komycz (Podlasie)

Juliusz Nowicki 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe