11
2020
2018-11-28

Niepewny los piłkarzy z U–19


W połowie listopada 2018 zakończyła rozgrywki najstarsza grupa młodzieżowa OSIR-u Sokołów Podlaski, występująca pod szyldem MKS „Podlasie”. Zawodnicy urodzeni w latach 2000-2001, występowali w lidze jako U-19.

W drużynie grało głównie kilku piłkarzy z rocznika 2002. W meczach innych występowali również zawodnicy wywodzący się drużyny juniorów młodszych rocznik 2003.

Drużyna OSIR 2000 (takiej nazwy używano), w rundzie jesiennej startowała w I lidze wojewódzkiej, grając w poprzednim sezonie, ale w roczniku 1998. Zmiana kategorii rozgrywek spowodowała odejście starszych i wartościowych zawodników, zaś rezygnacja z gry i przejście do seniorów sprawiła znaczne problemy z kształtowaniem kadry zespołu.

W sezonie piłkarskim zespół miał do rozegrania 12 meczów systemem każdy z każdym, grając na własnym bosku oraz na wyjeździe, w większości z drużynami z Warszawy oraz Kozienic i Grodziska Mazowieckiego (KS Warszawska APN, SEMP Ursynów, Agrykola Warszawa, Ząbkovia Ząbki, Pogoń Grodzisk Mazowiecki i Energia Kozienice).

W rozgrywkach Podlasie zdobyło 9 punktów, wygrywając 2. z KS Warszawska APN i Energią Kozienice. Pozostałe mecze, mimo dobrej gry i sportowej postawy na boisku, młodzież z Sokołowa przegrała plasując się na 7 miejscu. Najwięcej bramek zdobył Michał Adamczuk (7), zaś Szymon Hadaj rozegrał (12) spotkań meczowych. W sumie drużyna zdobyła 20 bramek tracąc 52.

Obecnie przyszłość drużyny jest niepewna i zależy od chęci zawodników do dalszej gry oraz od pozyskania nowych adeptów piłkarskich, którzy powiększyliby kadrę i klasy w późniejszych rozgrywkach.

Barwy Podlasia w meczach I ligi wojewódzkiej juniorów starszych reprezentowali: Mateusz Wierzbicki - kpt., Michał Adamczuk, Szymon Chadaj, Piotr Szymański, Bartosz Gdula, Łukasz Parzonka, Rafał Pawelec, Michał Paluch, Patryk Laskowski, Mateusz Czorniej, Mateusz Pniewski, Mateusz Mostowiec, Piotr Chrzanowski, Sebastian Wilk, Mateusz Czarkowski, Michał Gałązka, Kamil Kowalik, Piotr Ruciński, Jakub Woźniak, Wiktor Wojewódzki, Piotr Osial. Trenerem zespołu jest Marek Szybka.

Juliusz Nowicki 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe