2
2020
2011-10-19

Nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani!


W miniony wtorek sokołowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z pasażerów busa jadącego na trasie z Warszawy do Sokołowa Podlaskiego. Mężczyzna powiadomił funkcjonariuszy o niewłaściwym zachowaniu kierowcy, który przekraczał prędkość i przewoził nadkomplet pasażerów. Co więcej, mężczyzna, który wcześniej wykupił bilet do Sokołowa został „wysadzony” przez kierowcę w Węgrowie. Miało to być dla niego karą za zwracanie uwagi nieodpowiedzialnemu kierowcy. Sokołowscy policjanci zatrzymali busa do kontroli na najbliższym przystanku. Mężczyzna przedstawił policjantom tarczę tachografu, z której wynikało, że dopiero rozpoczął pracę. I pewnie kłamstwo nie wyszłoby na jaw, gdyby nagle nie pojawił się pozostawiony w Węgrowie pasażer. Okazało się, że kierowca posiadał kilka tarcz tachografu. W momencie gdy czas jego pracy dobiegał końca, wymienił tarczę na nową. Po odczytaniu zapisów z tarcz policjanci stwierdzili, że kierowca przez większość trasy jechał z prędkością 100 km/h. Za próbę oszukania funkcjonariuszy i łamania przepisów ruchu drogowego mężczyzna został ukarany wysokim mandatem.

Jednak to nie była jedyna kontrola busa tego dnia. Kierowca przewożący pasażerów z Węgrowa do Sokołowa Podlaskiego również miał problemy z zachowaniem odpowiedniej prędkości. Tym razem jego błędy zostały zapisane na wideo rejestratorze. Ten kierowca również został ukarany wysokim mandatem karnym.

Wszyscy wiemy, że zawód kierowcy jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem. Miejmy nadzieję, że to będzie tylko początek policyjnych kontroli, które przywołają nieodpowiedzialnych kierowców do porządku.

 

fot. Policja

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe