17
2020
2015-03-16

Niedziela w GOKiS w Sterdyni


W niedzielę 8 marca sterdyński Gminny Ośrodek Kultury i Sportu był gospodarzem wielu imprez i wydarzeń.

Tego dnia odbył się Powiatowy Halowy Turniej Piłkarskich Siódemek o Puchar Dyrektora GOKiS w Sterdyni, Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości, akademia z okazji Dnia Kobiet oraz koncert charytatywny.
Rano w hali sportowej trwały zmagania Powiatowego Halowego Turnieju Piłkarskich Siódemek o Puchar Dyrektora GOKiS w Sterdyni. Po południu podsumowano halowe turnieje 2014/2015 i rozdano nagrody najlepszym zespołom. Wczesnym popołudniem ponad dwadzieścia pań wzięło udział w Olimpiadzie Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości. Z przygotowanymi przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego testami najlepiej poradziły sobie panie: Małgorzata Florczuk, Ewa Mitowska, Urszula Turos. Nagrody zwyciężczyniom wręczyła Grażyna Sikorska, Wójt Gminy Sterdyń, która ufundowała również upominki pozostałym uczestniczkom konkursu. Następnie odbyła się okolicznościowa akademia z okazji Dnia Kobiet. W przedstawieniu „O Kobietach” zaprezentował się Klub 4H działający przy GOKiS w Sterdyni, następnie zaśpiewały „Huragany” z GOKiS, a młodzież ze sterdyńskiego gimnazjum przedstawiła „Mit o Pandorze opowiedziany na nowo”.  Występy wszystkich grup widzowie nagradzali gorącymi oklaskami. Były też symboliczne tulipany wręczane paniom przez Przewodniczącego Rady Gminy Kazimierza Pawluczaka.
Ten bogaty w kulturalno - sportowe wydarzenia dzień zakończył koncert charytatywny na rzecz pani Marioli Fronczak z Sokołowa Podlaskiego, która w wyniku wypadku drogowego znajduje się od 2 lat w śpiączce. W trakcie koncertu wystąpiły dzieci ze Szkoły Języka Angielskiego E & G Lingua School, duet Julia i Ola z gimnazjum w Repkach, zespół DIVERS ze Sterdyni oraz wokalistka Milena Kobylińska, która brawurowo wykonała piosenkę „Gdzie te chłopy”. Na zakończenie zagrał zespół „SONS OF THE BLUES SKY” z Sokołowa Podlaskiego w składzie: Paweł Cichocki, Kamil Piech, Bartek Rosochacki, Adam Tokarski, Mateusz Żak. W trakcie obu koncertów przeprowadzona też została licytacja na rzecz pani Marioli Fronczak. W akcję charytatywną włączyło się również Szkolne Koło Caritas działające w Zespole Szkół w Sterdyni pod kierunkiem s. Eweliny Chmiel. Wolontariusze z Kola przeprowadzili loterię fantową. 
Komisja po podliczeniu akcji charytatywnej poinformowała, że w dniu 8 marca na rzecz p. Marii Fronczak zebrano kwotę 2890, 51 złotych: z licytacji 1780 zł, z puszek 855, 51 zł, z loterii 255 zł. Wszystkim, którzy okazali wielkie serce dziękowali organizatorzy oraz członkowie rodziny p. Marioli. 
 
jo

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe