1
2020
2013-06-17

Niecodzienne kontrole


Jak co roku, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Repkach apelowały do kierowców o nie kierowanie samochodami pod wpływem alkoholu. Działania te przeprowadzane wspólnie z Policją, zawsze patronatem obejmuje Wójt Gminy Repki Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz, a przygotowuje Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z Teresą Stasiuk.

14 czerwca przypada Światowy Dzień Krwiodawstwa i właśnie tego dnia uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Repkach, pod opieką nauczycielki Marii Fronczak, przeprowadzili wspólnie z Policją nietypową kontrolę kierowców.

W ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” odbyła się akcja „Bezpieczna rodzina na drodze”, podczas której dzieci, wraz z dzielnicowym Posterunku Policji w Repkach Wojciechem Wrześniem i mł.asp. Witoldem Pierzchanowskim z sokołowskiej „drogówki”, apelowały do kierowców o nieprowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.

Prewencyjne akcje przeprowadzane wspólnie z repkowskimi policjantami, to już wieloletnia tradycja. Nikogo już dzisiaj nie dziwi, kiedy podczas policyjnej kontroli, do kierowców wspólnie z policjantem podchodzą dzieci i proszą o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę.

W gminie Repki już w najbliższy poniedziałek odbędzie się kolejne ciekawe wydarzenie dla uczniów szkół – Gminna Spartakiada „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Jak co roku gospodarzem tej wspaniałej, sportowej rywalizacji będzie szkoła w Wyrozębach.


 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe