43
2019
2014-10-09

Niecodzienna uroczystość w Zembrowie


Tradycją gminy Sabnie są okolicznościowe spotkania z okazji Złotych Godów, połączone z wręczeniem medali prezydenta RP tym parom, które świętują jubileusz 50 - lecia zawarcia związku małżeńskiego.

W tym roku uroczystość miała szczególny przebieg i w czwartek 25 września odbyła się w Zembrowie.
Najpierw w miejscowym kościele parafialnym zaproszone pary z rodzinami i przedstawiciele Urzędu Gminy w Sabniach uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji jubilatów, sprawowanej przez proboszcza parafii Grodzisk ks. kan. Antoniego Sieczkiewicza, proboszcza parafii Nieciecz ks. kan. Waldemara Górskiego i gospodarza – proboszcza parafii Zembrów  ks. dra Piotra Arbaszewskiego. W homilii ks. Antoni Sieczkiewicz podkreślił, ze niemożliwe jest budowanie miłości bez Boga. Zapewnił, że będzie dobrze w małżeństwach, jeśli będzie więcej wierności i więcej przebaczenia między małżonkami. Przypomniał, że 50 lat temu mniej się myślało o okazałości zaślubin, więcej o wspólnym życiu, zaś teraz często bywa odwrotnie. Podziękował jubilatom za dar bycia razem przez 50 lat i zaznaczył, że są wartością Kościoła. W modlitwie wyraził pragnienie, żeby wszystkie małżeństwa mogły w harmonii dożyć takiego jubileuszu. W trakcie Mszy św. jubilaci pod przewodnictwem ks. Piotra Arbaszewskiego odnowili swoje małżeńskie przyrzeczenia. 
 
Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali parafialnej w Zembrowie, gdzie wójt gminy Ireneusz Piotr Wyszyński wręczył pamiątkowe odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP i złożył serdeczne życzenia dalszego życia w zgodzie i zdrowiu. Następnie wszyscy zgromadzeni obejrzeli okolicznościowy program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Zembrowie. Nie zabrakło w nim refleksji, ale też i humoru. Uroczystość uświetnili również muzycy z kapeli Sterdyniacy – skrzypek Zdzisław Radzikowski i akordeonista Antoni Kotowski. Wszyscy artyści, i ci starsi, i ci młodsi zostali nagrodzeni wielkimi brawami.
 
Po części oficjalnej przyszedł czas na tradycyjną lampkę szampana, obiad i jubileuszowy tort. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i serdecznej atmosferze. Nie zabrakło wspomnień, dzielenia się doświadczeniami i wspólnych śpiewów. 
Oto pary z gminy Sabnie obchodzące w tym roku 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego: Anna i Józef Benedykciukowie z Grodziska, Krystyna i Zdzisław Dobrowolscy z Klepek, Irena i Kazimierz Filipczukowie z Kupientyna, Anna i Kazimierz Kietlińscy z Chmielnika, Teresa i Mieczysław Kozakowie z Kolonii Kurowice, Janina i Zenon Matusikowie z Hołowienek, Halina i Mieczysław Romańczukowie z Hołowienek, Marianna i Stefan Sikorscy z Kupientyna, Marianna i Alfred Strzałowie z Niecieczy-Dwór.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe