25
2019
2014-06-20

Nie tylko w Sejmie


Już po raz kolejny przedstawiciele gimnazjum w Sabniach uczestniczyli w organizowanej od 1994 roku w Dzień Dziecka sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

W tym roku Sejm otworzył swe drzwi przed Aleksandrą Strzałą i Elizą Skomoruchą. Jubileuszowa, XX Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży przebiegała pod hasłem zaangażowania ludzi młodych w życie publiczne. Tematem przewodnim były wybory parlamentarne.  Udział w posiedzeniu poprzedzony był warsztatami tematycznymi w dniu 31 maja. W czasie pobytu można było zwiedzić budynek oraz spotkać polityków i inne osoby znaczące w państwie.  Delegacji z Sabni udało się utrwalić na zdjęciu spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem. Wielu niepowtarzalnych emocji dostarczyło również samo posiedzenie sejmowe, w czasie którego uczennice – posłanki zasiadały w ławach poselskich i miały możliwość głosowania jak prawdziwi parlamentarzyści.
W czerwcu Aleksandra Strzała osiągnęła jeszcze jeden sukces. 5 czerwca w Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Kalnicy koło Brańska uczestniczyła w finale Regionalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Spotkanie z Biblią”. Aleksandra Strzała znalazła się wśród sześciorga wyróżnionych.  
Uczniowie gimnazjum w Sabniach mają na swym koncie jeszcze jedno osiągnięcie. Jest nim Młodzieżowa Gazetka Ekonomiczna – efekt warsztatów ekonomicznych „Na własne konto”. W warsztatach brała udział grupa 16 uczniów pod opieką Anny Chmiel, nauczyciela wiedzy o społeczeństwie i katechezy. Gazetka została przygotowana według kryteriów organizatora w odpowiednim programie prasowym, zawiera artykuły o treści ekonomicznej związane z gminą Sabnie oraz lokalnymi przedsiębiorstwami. Jej redaktorami byli sami uczniowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja „Polska Wieś 2000”, Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz NBP.

J.O.


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe