43
2019
2011-01-27

Nie tylko ptasia ta stołówka...


Dzieci z Klubu Przyjaciół Ptaków "Zimorodek" z Zespołu Szkól w Jabłonnie Lackiej od wielu lat opiekują się ptakami podczas zimy.

W tym roku przygotowały dla nich ptasią stołówkę, składająca się z 30 najróżniejszych karmników. Szybko dostrzegły, że poza gilami, sikorkami, wróblami, ziębami, trznadlami i dzwońcami karmniki, w poszukiwaniu pożywienia odwiedzają tez inni goście – wiewiórki. Trudno jednak policzyć, ile ich jest. Wiadomo, że co najmniej dwie. Niektórzy z uczniów widzieli nawet cztery, ale nikt nie wie tego na pewno. Wiewiórki na tyle oswoiły się ze szkołą i uczniami, że często widywane są rano, kiedy dzieci idą do szkoły - na szkolnym boisku. Bez strachu siedzą na drzewach, na których wiszą karmniki i czekają na orzechy. Zdarza się nawet, że wiewiórki rzucają w uczniów pustymi łupinkami domagając się kolejnych porcji jedzenia.
INFO/FOT. AKK

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Ta wiewiórka ewidentnie pozuje do fotki. Medialny zwierzaczek :):):)

CykCyk
2011-01-27 23:37:34

Dzięki takiej edukacji i podejściu do zwierząt nikt z tych uczniów nie pomyśli później żeby przywiązywać psa za głowę do samochodu i jeździć albo rzucać kotem o ścianę. Cieszę się, że tak właśnie wygląda praca nauczycieli z dzieciakami. Wiewiórki by tam nie przyszły, gdyby czuły zagrożenie.

Jolanta
2011-01-27 23:35:56
Strona 1/1


Dane kontaktowe