17
2020
2016-06-05

Nie tylko o zdrowiu


Maj tradycyjnie w naszym regionie obfituje w artystyczne konkursy i festiwale.  Utalentowana młodzież ma wiele okazji do zaprezentowania swoich umiejętności, a nauczyciele i instruktorzy do podsumowania wielomiesięcznej pracy, o czym nasz tygodnik skrzętnie informuje. 

W minioną środę  w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni śpiewano o zdrowiu. W IV Festiwalu Piosenki o Zdrowiu wystąpiły przedszkolaki z MP nr 2 w Sokołowie Podl., „Krasnoludki” z Gminnego Przedszkola w Sterdyni, dzieci z NSP w Kożuchowie, Voci Bambini – grupa młodsza i grupa starsza z Sokołowskiego Ośrodka Kultury, „Huragany” i Klub 4H z GOKiS w Sterdyni, „Słoneczka” i „Promyk” z SP w Łazowie, uczniowie z klas IV-VI z PSP nr 1 w Sokołowie Podl.  Wszyscy w pomysłowy sposób przekazywali rady dotyczące zdrowego stylu życia. Klub 4H  zrobił furorę, śpiewając  piosenkę z tekstem Michała Murawskiego  do wpadającej   w ucho melodii.  Publiczność domagała się bisu i klubowicze 4H wykonali go z chęcią i wielkim aplauzem ze strony widowni. Cała sala śpiewała pomidory hoduję, podlewam , grabię i gracuję , one są takie inne, takie zdrowe i pożywne ..”.  Jak stwierdził Zastępca Wójta Tomasz Rostkowski – będzie to hit, śpiewany na każdej imprezie w Sterdyni.
Komisja w składzie  - ks.   Przemysław Łoza, Stanisława Maciak, Witold Grzyb, Michał Murawski, Tomasz Rostkowski wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zostali nimi: przedszkolaki z MP nr 2 w Sokołowie Podl., „Promyk” z SP w Łazowie,  zespół  z PSP nr 1 w Sokołowie Podl, Voci Bambini (grupa starsza). 
Impreza była też okazją do zaprezentowania się Grupy Tanecznej Full Dance Crew działającej w GOKiS pod kierunkiem Kamila Brewczuka. Natomiast Teatrzyk Maluch z SP w Sterdyni zaprezentował spektakl „Kot w butach”.
Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Sterdyni, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim oraz GOKiS w Sterdyni. Imprezę wsparł również PBS w Sokołowie Podlaskim, a degustację zdrowej żywności zapewniła Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim.

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe