17
2020
2011-03-01

Nie sposób było się nudzić…


W tym roku dzieci i młodzież z Chmielewa spędziły ferie bardzo intensywnie. Pierwszy dzień zimowej przerwy w nauce przypadł 14 lutego, w Walentynki.

Rozpoczęliśmy od balu dla najmłodszych i dyskoteki dla młodzieży. Na balu pojawiło się wiele znanych postaci. Przybyli spidermeni, księżniczki wiedźmy, wróżki, cyganka, Doda, motylek, wiewiórka, kibic „Widzewa”, rycerze, oraz dwie tajemnicze wróżki: Purpunella i Grymazelda, które prowadziły zabawę. Powitały wszystkie dzieci i zaprosiły do wspólnego tańca. Dzieci dostały walentynkowe serduszka i czekoladki, następnie wspólnie bawiły się i tańczyły. Był też poczęstunek. Gwoździem programu okazało się wyczarowanie przez Purpunellę.

Gry i origami
We wtorek chętni spotkali się na sali, był to dzień przeznaczony na różnego rodzaju gry. Graliśmy w karty, Monopol, Kocham cię Polsko, kalambury, bierki, kapsle. Kuba Kazimierczuk, uczeń klasy II szkoły podstawowej, poprowadził warsztaty z origami. Nauczył nas jak, można zrobić z papieru królika i małpkę, które można później wykorzystać np. jako podstawkę do telefonu.

Ciekawe warsztaty
Następnego dnia gościliśmy panią Justynę Wilk – dyplomowaną kosmetolog, wizażystkę i linergistkę z salonu urody „Aura” w Sokołowie. Wysłuchaliśmy krótkiego wykładu na temat pielęgnacji skóry i wyglądu zewnętrznego. Uczestniczki z uwagą słuchały, jak pielęgnować swoje ciało w różnych porach roku, jakie dobierać kosmetyki, na co zwracać uwagę przy ich doborze. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się: pokaz regulacji brwi oraz wykonany przez panią Justynę profesjonalny makijaż na twarzy jednej z dziewcząt. W tym czasie młodsza grupa dzieci, malowała plakaty na temat mody. Następnie wszyscy, przygotowali z ze starych ubrań różne projekty kreacji a na koniec odbył się pokaz.
W czwartek odbyły się warsztaty decupage klasycznego – jest to technika wycinania ilustracji lub pasków papieru i używanie ich do dekoracji różnych przedmiotów – nawet mebli. Trwały 5 godzin, ale efekt końcowy był satysfakcjonujący zarówno dla prowadzącej – pani Urszuli Rozbickiej, jak i uczestników. W ostatnim dniu naszych wspólnych ferii , w piątek odbyły się warsztaty robienia biżuterii z filcu na mokro, które poprowadziła pani Sylwia Kazimierczuk a  druga część dnia została przeznaczona na krótki kurs prawidłowego nakrywania stołu pod okiem pani Bożeny Olszewskiej.

Podziękowania
Dziękujemy państwu Bożenie i Andrzejowi Olszewskim, właścicielom Gospodarstwa Agroturystycznego- „AGROCHMIELIK” w Chmielewie za gościnność i użyczenie sali oraz wszystkim sponsorom: pani Justynie Wilk z salonu „Aura” – za bezpłatne przeprowadzenie warsztatów, firmie „RENAULT- AMS Chrościcki”- za przekazanie gier i gadżetów, panu Marcinowi Witkowskiemu z firmy ZPS „MEGA” z Miedznej oraz wszystkim osobom dzięki, którym te ferie się odbyły.
MŁODZIEŻ Z CHMIELEWA
FOT. ARCHIWUM

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe