1
2020
2013-12-23

Nie popuszczą. Będą walczyć!


Przed dwoma miesiącami postawili ultimatum. Nie przyniósł on jednak rezultatu. Ale oni się nie poddają.       - Nie popuścimy Wam - zapowiadają. 

Mieszkańcy wsi Karskie (gm. Repki) od wielu lat proszą o remont drogi w swojej miejscowości. Na poprzedniej sesji rady powiatu pojawiła się delegacja mieszkańców. Zadeklarowali oni, że jeśli droga nie zostanie wyremontowana, nikt z mieszkańców na wybory nie pójdzie. Członek zarządu powiatu Tadeusz Mróz mówił wówczas, że na remont tej drogi nie ma pieniędzy, więc mieszkańcy muszą jeszcze trochę poczekać. Minęły prawie 2 miesiące i delegacja na czele z sołtysem wsi pojawiła się na kolejnej sesji. Tym razem mieszkańcy napisali podanie do zarządu powiatu. Oto fragment pisma: "Stan drogi jest bardzo zły z powodu dołów i dziur co uniemożliwia poruszanie się pojazdom, szczególnie po opadach deszczu i śniegu. Wszyscy mamy problem z dojazdem do pracy, szkoły i kościoła. Kierowcy autobusów i karetek pogotowia skarżą się na naszą drogę, bo pojazdy ulegają uszkodzeniom. My nie mamy już sił! Prosimy o natychmiastową poprawę tej drogi". 

Poszkodowana gmina ?
Sołtys wsi Karskie zaznaczył, że gmina Repki jest bardzo poszkodowana, bo jest to jedyna gmina w powiecie sokołowskim nieposiadająca radnego powiatowego, który mógłby reprezentować mieszkańców. Z tymi słowami nie zgodził się starosta Leszek Iwaniuk
- Owszem, gmina Repki nie ma radnego w powiecie, ale ta gmina chyba zyskała najwięcej. W gminie Repki wykonaliśmy największe inwestycje drogowe. Mając prawie 500 km dróg powiatowych nie jesteśmy w stanie wszystkich od razu naprawić - mówił starosta. 
- Ale kiedy w końcu ta droga zostanie wyremontowana? - pytał inny mieszkaniec. - Niech radni w końcu zajmą się poważnymi sprawami zamiast liczeniem własnych pieniędzy, które dostają za podnoszenie ręki.
Przewodniczący rady powiatu Andrzej Minarczuk, podobnie jak starosta, prosił mieszkańców o uzbrojenie się w odrobinę cierpliwości. 

Świąteczne życzenia i... kolejne ultimatum
Jeden z mieszkańców, korzystając z okazji, złożył radnym świąteczne życzenia. 
- Każdemu radnemu życzę wesołych świąt a także pięknego snu, w którym Wasze samochodziki stoją w błocie na samym środku żwirowej drogi w naszej miejscowości. Może wtedy zrozumiecie, że droga jest fatalna. 
- Wiemy jaki jest stan drogi w miejscowości Karskie ale nie jest to jedyny odcinek drogi w powiecie, który wymaga remontu. Na pewno dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej udało się wyremontować tę drogę - powiedział Tadeusz Mróz.
Mieszkańcy są jednak bardzo zdeterminowani. 
- Nie popuścimy. Bardzo Was polubiliśmy i będziemy przyjeżdżać na kolejne sesje - zapowiadają. - Jeśli tak dalej będzie, powiat będzie nam zwracał odszkodowania za uszkodzone pojazdy.

KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Co za wypowiedzi,tak nie rozmawiają rządzący powiatem. Panowie zbliża się rok wyborczy. Gorący rok.

Kasia
2013-12-24 19:56:14

Tylko przejęcie drogi przez gminę Repki coś tu pomoże. Powiat ma za dużo dróg i to takich nie będących ciągami komunikacyjnymi. A gmina nie ma już ważniejszych dróg do remontu i buduje piękne drogi za stodołami np. ul. Strażacka. A wójtowa jak się będzie bronić przed przejęciem drogi od powiatu to pokażmy przykład odcinka drogi w Wasilewie który gmina przejęła by zrobić drogę dla radnego Kwasika. Życzę Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenioa i nowej nawierzchni na drodze w 2014 roku.

Stanisław
2013-12-24 08:33:05
Strona 1/1


Dane kontaktowe