43
2019
2018-10-02

Nie o ten chodnik im chodziło...


24 września 2018 r. na sesji Rady Powiatu Sokołowskiego obecny był Wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak, który już po raz drugi poruszył problem chodnika w Rozbitym Kamieniu.  Okazało się, że Powiat nie zgodził się na współfinansowanie tej inwestycji, gdyż zaplanował inną podobną w Kowiesach.

Wójt Zbigniew Woźniak już dwukrotnie apelował do Zarządu Powiatu o przychylne rozpatrzenie prośby dotyczącej współfinansowania chodnika w Rozbitym Kamieniu.  Jak stwierdził, mieszkańcy tej miejscowości od dłuższego czasu apelują o wybudowanie chodnika biegnącego od kościoła do cmentarza. Aktualnie, aby przedostać się z jednego punktu do drugiego, mieszkańcy muszą  iść ulicą, co stwarza ogromne zagrożenie. Pomimo próśb i wniosków wójta Zarząd Powiatu nie zgodził się na współfinansowanie tej inwestycji. Jako powód podał niewystarczającą ilość środków, jaką Powiat może przeznaczyć na to zadanie.

Wójt jest rozczarowany decyzją Zarządu Powiatu zwłaszcza, że w ostatnim czasie otrzymał pismo z informacją o planowanej podobnej inwestycji. Jak się okazało, Zarząd Powiatu zaplanował  budowę dalszej części chodnika w miejscowości Kowiesy. Decyzji Zarządu nie rozumie wójt, tłumacząc, że chodnik w Rozbitym Kamieniu jest znacznie bardziej potrzebny niż ten w Kowiesach. Starosta Leszek Iwaniuk wyjaśnił, że planowany odcinek chodnika w Kowiesach byłby znacznie krótszy niż ten w Rozbitym Kamieniu,
a co za tym idzie, środki na wykonanie inwestycji byłyby o wiele niższe i łatwiejsze do wygospodarowania.  Wójt Gminy Bielany nie zaakceptował tłumaczenia starosty,
a planowaną przez Zarząd Powiatu inwestycje w Kowiesach nazwał wprost “kiełbasą wyborczą”. Na koniec zakomunikował, że jeśli Zarząd Powiatu zdecyduje się zrealizować inwestycje w Kowiesach, to gmina Bielany nie dołoży żadnych środków na to zadanie.

W dalszej części sesji w punkcie przeznaczonym na wnioski i oświadczenia radnych radny Ryszard Domański wstawił się za wójtem Woźniakiem i prosił Zarząd o ponowne rozpatrzenie prośby mieszkańców Rozbitego Kamienia. Odniósł się także do planowanej inwestycji w miejscowości Kowiesy i stwierdził, że jeżeli władze gminy uważają, że chodnik w tej miejscowości nie jest niezbędny, to nie ma potrzeby, aby przeznaczać na nią środki.

Głos w sprawie zabrał starosta, który poinformował że kilka lat temu do starostwa wpłynęło pismo z Urzędu Gminy Bielany w którym wójt Zbigniew Woźniak prosił
o dokończenie chodnika w miejscowości Kowiesy.  To właśnie ten dokument był powodem, aby teraz tę inwestycję wykonać. Jak stwierdził starosta, wniosek dotyczący budowy chodnika w Kowiesach został przekazany do Zarządu Powiatu wcześniej niż wniosek dotyczący budowy chodnika w Rozbitym Kamieniu, a Zarząd będzie wykonywał inwestycje zgodnie z terminem złożonych wniosków.

Radni Marian Koć, Ryszard Domański oraz radna Ewa Kraska zauważyli, że przez kilka lat priorytety w gminie Bielany mogły ulec zmianie i na obecną chwilę inwestycja w Rozbitym Kamieniu jest bardziej potrzebna niż ta w Kowiesach i należałoby przede wszystkim słuchać głosu mieszkańców, a nie trzymać się sztywno terminów i kolejności złożonych wniosków.

Katarzyna Dybowska
 

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Dzisiaj na sesji Rady Gminy w Bielanach (09.10.2018 roku) zgłosiłem wniosek, aby wykorzystać wolne środki, które gmina posiada około 300 tys na dokończenie budowy chodnika w Kowiesach, oraz na budowę chodnika w Rozbitym Kamieniu wraz z parkingiem przy cmentarzu, a także na wykonanie odwodnienia w Brodaczach. W odpowiedzi wójt poinformował, że wnioskiem zajmą się komisje Rady Gminy .... (?)

Henryk Klewek
2018-10-09 20:43:18

Dobra zmiana ... Brak słów ...

Goodman
2018-10-08 23:56:20

Z obecnym starostą już nie ma po co rozmawiać i tak jest na wylocie. Do wyborów zostało już niewiele.

cytrynka
2018-10-04 21:23:44
Strona 1/1


Dane kontaktowe