2
2020
2015-04-07

Nie mogą dojść do porozumienia


- Nie zgadzam się z tłumaczeniami starosty - mówi burmistrz Sokołowa Bogusław Karakula. 

Włodarz miasta przyszedł na zeszłotygodniową sesję rady powiatu i zabrał głos w punkcie "zapytania mieszkańców". Jego zapytanie dotyczyło współfinansowania ze starostwem dróg powiatowych na terenie miasta.

DOSTAŁ ODMOWNĄ DECYZJĘ
Na terenie Sokołowa Podlaskiego znajduje się blisko 20 km dróg, których właścicielem jest powiat. Miasto zawarło z powiatem porozumienie, w ramach którego te drogi będą wspólnie realizowane przez oba samorządy. Burmistrzowi zależy między innymi na tym, aby wspólnie zmodernizować ulicę Armii Krajowej. Niedawno przypomniał władzom starostwa o współpracy i zawartym porozumieniu. Dostał jednak odmowną odpowiedź. Z tłumaczeniami starosty nie może się zgodzić. Starosta napisał bowiem, że "z uwagi na ograniczone środki finansowe (...) powiat w pierwszej kolejności realizuje zadania inwestycyjne z udziałem środków finansowych pozyskanych ze źródeł zewnętrznych" .

- Chciałbym powiedzieć, że te pieniądze, które proponuje miasto, są dla powiatu środkami zewnętrznymi - odparł burmistrz. - Od 2011 do 2014 roku wydaliśmy wspólnie na drogi powiatowe na terenie miasta 3 mln 462 tysiące. Udział miasta to kwota 1 mln 853 tys., a powiatu - 1 mln 609 tys. Widać dokładnie, że miasto dofinansowało do remontu dróg powiatowych ponad 50%. Dlatego zwracam się do zarządu powiatu oraz radnych o ponowne rozpatrzenie naszej prośby dotyczącej współfinansowania dróg powiatowych w mieście - kontynuował Bogusław Karakula
 
STAROSTA WYJAŚNIAŁ...
Po wystąpieniu burmistrza głos zabrał starosta Leszek Iwaniuk. Przypomniał między innymi o tym, że na terenie miasta znajduje się 19 km dróg powiatowych, ale w porównaniu do wszystkich dróg, których właścicielem jest powiat, jest to liczba stosunkowo niewielka (powiat jest właścicielem prawie 500 km dróg). 
 
Cały tekst w jutrzejszym papierowym numerze.
KW

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

"Wójt pana wini pan księdza a nam wszystkim zewsząd nędza..."

I.K.
2015-04-07 09:10:19

Do ul Armii Krajowej nie dołożą bo by to oznaczało, że jest ładnie przy UM a to byłoby na korzyść Karakuli, a na to PO i PSL nigdy nie pozwolą.

lewicowiec
2015-04-07 07:08:15

Do porozumienia można dojść, "..... ino te ciarachy tworde, trza by stoć i walić w morde."

chochoł
2015-04-07 03:59:50
Strona 1/1


Dane kontaktowe