42
2019
2014-04-16

Nie boję się opozycji


Rozmowa ze starostą sokołowskim Leszkiem Iwaniukiem o przywróceniu sokołowskiego sądu, planowanych inwestycjach oraz kłopotach z opozycją. Rozmawia Kamil Waszczuk.

- Po wielu miesiącach niepewności, decyzja wreszcie zapadła. Od 1 stycznia 2015 roku na drzwiach sokołowskiego sądu znów pojawi się tabliczka z napisem "Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim" [...]  Czy twierdzi pan, że przywrócony sąd jest większą zasługą pana niż władz miasta?
- Nie można mówić, kto ma większe zasługi. Uważam, że wszyscy samorządowcy stawali w obronie naszego sądu. Myślę, że jest to nasz wspólny sukces, chociaż wiodącą rolę w obronie sądu przyjęli na siebie działacze PSL oraz Starostwo Powiatowe.

- Kadencja powoli dobiega końca. Co zamierza pan jeszcze zrobić? Są nowe pomysły?
- Myślę, że zdążymy z wieloma inwestycjami. Niektóre dokończymy, inne  rozpoczniemy. W tym roku rozpoczniemy budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1, w drugim półroczu powinniśmy rozpocząć uruchamianie Zakładu Aktywizacji Zawodowej, w którym zatrudnienie znajdzie blisko 70 osób. Jesteśmy już po przetargu na wykonanie przebudowy drogi Sterdyń - Lebiedzie. Po otrzymaniu promesy realizowane będą remonty dróg z tzw. "powodziówek" [...]
 
- Jest takie przysłowie, że 2 razy nie wchodzimy do tej samej rzeki. Jak jest w pana przypadku, zamierza pan po raz drugi kandydować na starostę?
- Do wyborów zostało jeszcze 6 miesięcy. To mieszkańcy powiatu zweryfikują i ocenią moją pracę. 

- Czy to prawda, że pana dobre stosunki z Markiem Sawickim, który niedawno ponownie został Ministrem Rolnictwa sprawią, że powróci pan do pracy w Warszawie?
- Obejmując funkcję starosty w powiecie sokołowskim, w swojej poprzedniej pracy otrzymałem urlop bezpłatny. Zawsze mam prawo powrotu do poprzedniego miejsca zatrudnienia. 
 
- Opozycja ciągle szuka na pana haka. Najpierw wniosek o odwołanie, potem problemy w oświadczeniu majątkowym szefowej szpitala. Boi się pan, że opozycja może przygotować kolejne "niespodzianki"?
- Nie boję się opozycji. Broni mnie rozmiar wykonanych inwestycji, które zrealizował Zarząd Powiatu kończącej się kadencji. Takiego dobrego wyniku nie osiągnął żaden dotychczasowy Zarząd powiatu sokołowskiego. Pomimo wielu niesłusznych ataków na moją osobę, osiągnięcia są imponujące. Przejmując powiat trzeba było pokonać wiele dotychczasowych niezałatwionych spraw i nierozwiązanych problemów, co łatwe nie było.
 
Cały wywiad w aktualnym papierowym wydaniu.

« wróć | komentarze [10]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

W powiecie i w gminie Sokołów włodarze chwalą się inwestycjami ze środków unijnych, których w rzeczywistości nie zobaczyli ale kredyty wzięli i to są te unijne pieniądze. Tabliczki złote powinni sobie pozawieszać, że tyle unijnych środków zdobyli.

obiektywny
2014-04-26 22:27:47

To jest problem naszej chorej demokracji,że stanowiska obsadza się po linii partyjnej a kompetencje nie mają znaczenia, tak jest w powiecie, województwie, kraju i nikomu nie zależy,żeby to zmienić, dyrektorów przywożono w teczkach w PRL i teraz też, konkursy to fikcja.

obserwator
2014-04-23 20:15:55

Szanowny panie Starosto. Dlaczego w tak biedny powiecie zatrudnia pan asystentów.Po co oni panu,to półanalfabeci.Wiem, że to stanowiska polityczne.Tylko jaka tu polityka?.Przecież 90% stanowisk w instytucjach na terenie miasta i powiatu zajmują członkowie i sympatycy psl.Niekompetencja tych ludzi aż razi.

Ewa
2014-04-22 15:50:00

Myślący inaczej,nie obawiają się myślących normalnie.

on
2014-04-18 19:08:16

Niech pan starosta nie mówi o tym co będzie,bo każdy wie że to ,,kiełbasa''wyborcza,wyborcy czekają na podsumowanie czteroletniej działalności starosty i zarządu.

pogo
2014-04-17 17:02:20

P STAROSTO LEPIEJ SKLEPIKARSTWEM SIE PAN ZAJMIJ

KOKO
2014-04-17 15:06:20

Że niby jakie inwestycje dotychczas powiat poczynił?Przy takich możliwościach pozyskiwania środków unijnych.To raczej niewykorzystana szansa jakiej nie miał żaden zarząd dotychczas.Pan starosta mówi jak rasowy polityk,czyli próbuje ludzim wmówić,że coś jest nawet jeśli tego nie ma.A skoro jest to niech wymieni, jakie to inwestycje.

?
2014-04-16 16:29:32

"Obejmując funkcję starosty w powiecie sokołowskim, w swojej poprzedniej pracy otrzymałem urlop bezpłatny. Zawsze mam prawo powrotu do poprzedniego miejsca zatrudnienia" pięknieeee

xd
2014-04-16 12:26:14

W sprawie CBA starosta wypowiadał się na naszych łamach po raz ostatni ponad tydzień temu. Miesiąc temu również o tym pisaliśmy, jednak nie wszystko jest na stronie internetowej. Po więcej zawsze odsyłamy do wydania papierowego.

Redakcja
2014-04-16 11:56:13

Prowadzący wywiad zapomniał dodać, że to nie tylko opozycja chce odwołania starosty, a przede wszystkim zgodnie z prawem ABW, instytucja państwowa. Ostatnio znów o tym głośno, ponownie ABW tego zażądało. Można o tym przeczytać chociażby na stronie tyg. siedleckiego. Dlaczego w Wieściach o tym cisza? W wywiadzie nie ma rzetelnosci dziennikarskiej, nie ma pytania o zasiadanie w Radzie Nadzorczej na podkarpaciu, oczym tak głośno w innych mediach i na sesji.

Maciek
2014-04-16 11:47:32
Strona 1/1


Dane kontaktowe