17
2020
2015-10-01

Nie będziemy płacić!


- Obecna władza do bankructwa doprowadza - banery z takim hasłem towarzyszyły rolnikom, którzy we wtorek protestowali przed sokołowskim sądem. 

Godz. 11:00. Przed budynkiem Sądu Rejonowego spotyka się kilkunastu rolników, którzy na początku lutego blokowali drogę we Frankopolu w gminie Repki. W środku są już inni rolnicy, przeciwko którym za moment rozpoczną się sprawy sądowe. Atmosfera jest napięta.
 
Rolników oskarżyła Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim. Funkcjonariusze stwierdzili, że rolnicy nie mieli stosownych pozwoleń na blokowanie drogi od jego zarządcy, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
 
Cały tekst w najbliższym papierowym numerze.
KW 

Na zdjęciu pamiętny protest we Frankopolu.

« wróć | komentarze [12]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

No właśnie trzeba mieszkać na wsi by rozumieć problemy wsi. Nikt nie mówi o dawaniu ziemi ! A Pan minister po to jest ministrem rolnictwa by załatwiać sprawy dot. rolnictwa, bo od tego jest i za to pobiera pieniążki ... !!!


2015-10-15 18:46:41

P ANIE MINISTRZE PAN SIĘ STARA ZAŁATWIA ZA ROLNIKÓW I DLA ROLNIKÓW A ONI JESZCZE NA PANA NARZEKAJĄ COŚ TO JEST CHYBA NIE TAK MOIM ZDANIEM JEST PAN DOBRYM MINISTREM BEDE NA PANA GŁOSOWAŁ JAK ROLNIKOWI MAŁO ZIEMI TO NIECH KUPI SOBIE A NIE CZEKA ZE MU KTOŚ DA TRZEBA ZAPŁACIĆ

JESTEM z miasta
2015-10-14 22:54:28

Sprawiedliwy, czy wiesz, że rolnik za swoją emeryturę na wywczasy pod palmy może jechać, a ty nie !!!


2015-10-12 20:51:23

Panie "sprawiedliwy", co za problem: zostań milionerem ... !


2015-10-12 11:06:54

Rolnicy jak będą zarabiać tyle co pracownicy na etatach to też by mogli płacić ZUS,ale ten prawdziwy rolnik to nie ma nic ze swojej ciężkiej pracy,oprócz harówki!!!.Najpierw trzeba wziąć się za tych niby rolników co mają pole ,a siedzą na etatach,a pole obrabia rolnik z dziada pradziada.Ci co to piszą poniżej niech najpierw spróbują tej pracy polecam, a potem dopiero się wypowiadają!!!ŻENADA!!!!!!

FRAJER
2015-10-09 19:35:33

Niech rolnicy najpierw zaczną płacić ZUS i podatki tak jak inni pracujący. Wszyscy pracownicy w Polsce mają odcinane 1/3 pensji na ZUS, a cwaniaki z wiosek nie! Wielkohektarowi rolnicy to milionerzy w gumowcach.

Sprawiedliwy
2015-10-06 15:01:01

Jeśli ktoś nie wie ile islamistów zamieszka w jego gminie? Miejscowość, data Imię i nazwisko, adres zamieszkania email Wójt/Burmistrz/Prezydent * Gminy/Miasta * …………………………………………… Wniosek o udostępnienie informacji publicznej Działając na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2014 r. , poz. 782) wnoszę o udostępnienie następujących informacji dotyczących ewentualnego/planowanego przyjęcia tzw. uchodźców na terenie gminy/miasta *: – czy władze gminy/miasta* mając na uwadze sytuację finansową oraz sprzeciw mieszkańców zamierzają wzorem innych odmówić wojewodzie przyjmowania jakichkolwiek tzw. uchodźców, – jaką liczbę tzw. uchodźców gmina/miasto* zamierza przyjąć, – jakie obiekty gminne/miejskie* mają zostać udostępnione uchodźcom. – czy w związku z tzw. uchodźcami planowana jest eksmisja (wypowiedzenie umów) osobom zajmującym mieszkania komunalne i socjalne, – czy planowane jest przyznawanie tzw. uchodźcom mieszkań komunalnych bądź socjalnych z pominięciem kolejki oczekujących, – czy planowane jest wspieranie tzw. uchodźców zasiłkami pochodzącymi z kasy gminy/miasta*, – czy planowana są konfiskaty bądź zajęcia mienia prywatnego na potrzeby tzw. uchodźców, – czy planowane jest zwiększenie liczebności klas szkolnych bądź ich łączenie w celu przyjęcia tzw. uchodźców, – czy planowane jest i w jakiej liczbie przeznaczenie na potrzeby tzw. uchodźców obiektów szkolnych lub Państwowej/Ochotniczej Straży Pożarnej. Jednocześnie, na podstawie art. 14 ust. 1 powołanej ustawy, wnoszę o udostępnienie powyższych informacji na podany adres mailowy. * Niepotrzebne skreślić Coraz więcej samorządów lokalnych odmawia władzom wojewódzkim Powód - lokale komunalne w pierwszej kolejności dla mieszkańców gminy/powiatu/miasta, kolejny priorytet pomoc Polakom na wschodzie. Tak trzymać.

mijo
2015-10-04 19:51:30

Rolnicy uważają, że są bezkarni, że wszystko im wolno, blokowaniem dróg utrudniali życie innym, którzy chcieli dojechać m.in. do pracy, szkoły czy lekarza. Nie mówcie, że minister nic nie zrobił, a sami poszukajcie rynków zbytu, dostajecie dopłaty z Unii i tego nie umiecie wykorzystać. To nie PRL tylko wolny rynek, a Wy czekacie, że minister poda wszystko na tacy. Słuchacie "doradców", którzy potrafią tylko Was podpuszczać, a sami nic nie robią, żeby Wam pomóc.

JJ
2015-10-03 09:35:18

Rolnicy nie powinni zapominać kto uratował sąd w Sokołowie i stanowisko prezesa teo sądu. I jeśli zdecydowali się protestować przeciwko temu ministrowi i tej partii to teraz niech nie liczą na pobłażliwość. Sąd jest wysoki a nie sprawiedliwy - jak mówi stare powiedzenie.

dura lex
2015-10-02 05:02:46

popierajcie PSL i Sawickiego już się znów lansuje na bilbordach do nowego sejmu,a z wasz zrobił totalnych frajerów nie dość że wam nic nie załatwił to jeszcze zapłacicie za to że chcieliście dochodzić swoich spraw i kto jest guru...Sawicki PSL

siwy
2015-10-01 20:50:26

Ty lepiej napisz ze 100 razy, z wielkiej litery nazwę państwa w którym żyjesz i o które tak się martwisz. A czasy robotniczo-chłopskie w tym państwie już były (PRL)i czym to się skończyło, to już sobie sam odpowiedz...?!

bebek@stach
2015-10-01 20:39:01

I macie swą wolną polskie i demokracie na tej tak zwanej wolnej dobrze się tylko mają ci co są przy dobrym korycie, nigdy Chłop i Robotnik

stach
2015-10-01 19:01:31
Strona 1/1


Dane kontaktowe