17
2020
2010-10-12

Neptun zaprasza pływaków


Klub Sportowy Neptun z Sokołowa Podlaskiego rozpoczął kolejny sezon pływacki. Klub liczy 80 członków, którzy trenują w czterech grupach.

Większość zawodników kontynuuje zajęcia treningowe już od kilku lat. Doskonalą swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów. Dwie grupy bardziej zaawansowane mają 6 godzin zajęć tygodniowo, młodsze doskonalą swoje umiejętności pływackie 2 lub 3 razy w tygodniu.

Trening czyni mistrza
Klub w swojej, już siedmioletniej działalności, może poszczycić się znakomitymi wynikami. Największym sukcesem było wywalczenie w maju przez Karolinę Misiak (rocznik 2000) II miejsca w kraju na 50 m stylem klasycznym w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski. To nie jedyne tak ważne osiągnięcie. W poprzednich latach członkowie Klubu kilkakrotnie brali udział w Mistrzostwach Polski uzyskując w swoich kategoriach wiekowych bardzo dobre wyniki.
- Młodzi zawodnicy uczestniczą też - z bardzo dobrymi wynikami - w zawodach, organizowanych przez Polski Związek Pływacki oraz przez różne kluby pływackie z województwa mazowieckiego. Sprawdzają swoje umiejętności w cyklicznych zawodach Grand Prix Sokołowa Podlaskiego, organizowanych co roku przez KS Neptun. Najbliższa edycja tych zawodów rozpocznie się już 17 października  na Krytej Pływalni OSiR w Sokołowie – mówi Milena Gryglas.

O Puchar Burmistrza
Klub Neptun jest też organizatorem Otwartych Mistrzostw w Pływaniu o Puchar Burmistrza Sokołowa Podlaskiego. W zawodach rokrocznie uczestniczy około 200 zawodników z różnych klubów. W Sokołowie gościli na przykład zawodnicy z Wisły Puławy, Poloneza Wyszków, Skarpy Lublin, Polonii Warszawa, Wodnika Bielsk Podlaski i wielu innych. Najbliższe, już ósme zawody tego cyklu, odbędą się 23 października.

Nabór rocznika 2003
Neptun organizuje co roku nabór nowych zawodników. Najmłodsze dzieci, po weryfikacji przeprowadzonej przez trenerów, zostają zakwalifikowane do grup pływackich. Zebranie informacyjne dla nowych członków (r. 2003) odbędzie się w czwartek 21 października na Krytej Pływalni. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów oraz osiągnąć mistrzostwo na miarę Otylii Jędrzejczak czy Mateusza Sawrymowicza.
INFO/FOT. ARKADIUSZ BRODZIŃSKI

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe