17
2020
2011-06-25

Naukowy sukces Piotra Stasiuka


Uczeń Publicznego Gimnazjum im. Heleny Mniszek w Sabniach Piotr Stasiuk został laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie. Wykazał się rozległą wiedzą.

- W którym roku napływ uchodźców do Polski wzrósł gwałtownie i czym był spowodowany? - to jedno z pytań testu na etapie międzyszkolnym Wojewódzkiego Konkursu z Wiedzy o Społeczeństwie. Prawidłowe odpowiedzi na 85 proc. pytań w tym teście dało Piotrkowi Stasiukowi z Publicznego Gimnazjum im. Heleny Mniszek w Sabniach możliwość wzięcia udziału w dalszym etapie konkursu. Kolejnym zadaniem było przygotowanie pracy badawczej dotyczącej problemu społecznego. – Temat, którym się zająłem brzmiał: „Zmiany demograficzne w gminie Sabnie w latach 1990 – 2010 – wyjaśnia Piotr Stasiuk. - Chciałem zbadać, jak na liczbę ludności w naszej gminie wpłynęły zmiany społeczno – gospodarcze po 1989 roku. Wybór tematu i jego opracowanie dało mi 48 na 50 możliwych punktów.
- Wynik, jaki uzyskiwał Piotrek w każdym kolejnym etapie konkursu był motywacją do kolejnej próby, a było ich w sumie cztery – mówi Anna Chmiel, nauczyciel WOS i dyrektor szkoły. – Trzeba zaznaczyć, że prace badawcza, które przygotowali uczestnicy miały poziom prac dyplomowych. Piotrek jest typowym humanistą i „młodym politykiem”. Bardzo dobrze orientuje się w sytuacji społeczno – politycznej Polski i świata. Osiągnięcie tytułu laureata konkursu na etapie wojewódzkim kosztowało go wiele wyrzeczeń, bo pisanie pracy przypadło na czas ferii. Dla mnie, jako nauczyciela, a także dla szkoły to wielki sukces. Nic tak nie cieszy nauczyciela, jak sukces ucznia.
Certyfikat laureata Piotr Stasiuk odebrał w Warszawie 19 maja. Na tym jednak nie poprzestał. Został także laureatem powiatowych konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim. Piotrowi gratulujemy i życzymy dalszych, naukowych sukcesów.
BG
FOT. ARCHIWUM

« wróć | komentarze [5]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Kto pozwala na to, by dyrektorzy i wychowawcy w szkołach publicznych nauczali religii ?! Lekcje religii powinny odbywać się w salach katechetycznych przy kościołach, a nauczaniem religii niech zajmą się jak dawniej księża lub zakonnice. Gratuluję P.Stasiukowi sukcesów i przypominam, iż oprócz wymienionego laureatami konkursów przedmiotowych organizowanych w 2011r. przez liceum im. Marii Skłodowskiej - Curie w Sokołowie Podlaskim zostało jeszcze dwudziestu pięciu uczniów innych gimnazjów (trzynaście uczennic i dwunastu uczniów). Na szczególną uwagę i pochwałę zasługują laureaci przedmiotów ścisłych.

obiektywny
2011-06-29 07:46:08

Akurat tym razem mu sie nie udało utrzymać daleko od kleru. Dyrektorka jego szkoły (na zdjęciu) uczy tam religii... Ale ten chłopak właśnie kończy "świecką" szkołę pani Chmiel i pójdzie do (jak sądzę po jego sukcesach) liceum. Życzę mu więcej sukcesów oraz ze swej strony dziękuję za wspaniałe reprezentowanie powiatu. Brawo panie Piotrze :)

diesel
2011-06-28 20:58:45

Młody człowieku tak trzymaj,tylko z daleka od kleru.Wtedy będą z ciebie ludzie.

KK
2011-06-26 13:53:03

A ja mu i tak życzę wielu sukcesów. Jak by nie było, wybił się z wiejskiego, sokołowskiego grajdołka.

diesel
2011-06-26 13:06:16

"Został także laureatem powiatowych konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim". Skąd ta liczba mnoga ? Jezeli już to P.Stasiuk został w b.r. laureatem konkursu powiatowego z wiedzy o spoleczeństwie i finalistą konkursu powiatowego z j.angielskiego, a Laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez w/w liceum w b.r. było wiecej i wielka szkoda, że prasa lokalna zupełnie przemilczała ten fakt.

MG
2011-06-25 22:50:49
Strona 1/1


Dane kontaktowe