2
2020
2014-03-05

Nauka, zabawa, radość..


Kto się nudzi, ten się nudzi! Dzieci z Sokołowa na nudę raczej nie narzekają. W każdym bądź razie na pewno nie narzekają ci, którzy uczestniczyli w zajęciach "Ferie z LEGO" zorganizowanych przez Sokołowski Ośrodek Kultury.

Świetna lekcja pracy zespołowej oraz rozwijanie kreatywności i umiejętności logicznego myślenia. To wszystko połączone świetną zabawą pod czułym okiem profesjonalnego trenera. Tak w skrócie można podsumować warsztaty LEGO, które odbyły się w SOK-u w dn. 18-21 lutego. Zajęcia prowadził Rafał Siwek, a wzięło w nich udział 176 dzieci (11 grup po 16 osób).
W trakcie dwugodzinnych warsztatów dzieci budowały roboty z ponad 1400 elementów. Dzięki czujnikom dotyku, koloru i natężenia światła, zbudowane przez nich roboty widziały, słyszały, mówiły, a także czuły dotyk.

Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i pomysłowością - zbudowane przez nich przedmioty były przeróżne. Każdy mógł zbudować co chciał, praktycznie wszystko!
Te zajęcia były dla młodych osób nie tylko sposobem na nudę i spotkaniem rówieśników w trakcie ferii zimowych. Była to także szansa na poprawę ocen szkolnych z przedmiotów ścisłych, tj. fizyka i matematyka oraz świetna nauka pracy grupowej, czyli jednej z najbardziej pożądanych cech przez pracodawców, którzy poszukują osób do pracy.

KW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe