6
2020
2015-04-13

Nauczyciele na bruk?


Jeden dokument, miesiąc czekania! - Tak nie powinno być - irytuje się radny powiatowy Jacek Odziemczyk.

Aby otrzymać jeden dokument, musieli przypominać o tym czterokrotnie i fatygować się do starostwa. Gdy w końcu go otrzymali, minął dokładnie miesiąc. A sprawa nie jest błaha - dotyczy pracy nauczycieli i ewentualnych zwolnień, o których ostatnio coraz głośniej w powiecie sokołowskim.
 
4 PRÓBY
20 lutego podczas powiatowej komisji oświaty radni z PiS-u prosili o udostępnienie dokumentu pn. "Założenia organizacji pracy szkół prowadzonych przez powiat sokołowski na rok szkolny 2015/2016". Radni chcieli ten dokument chociażby po to, aby przekonać się ,czy prawdą jest, że szykują się zwolnienia w szkołach prowadzonych przez powiat [...]
 
Cały artykuł w najbliższym papierowym wydaniu.
KW

« wróć | komentarze [17]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Komuniści mieli racjonalne podejście do tematu lub inaczej, to mieli chłopskie jaja, a nie tak, jak obecni politykierzy, którzy posiadają, co najwyżej wydmuszki.A roboty nie ma i dzieci nie ma.

CHŁOP > bebek
2015-04-16 22:22:48

:),komuniści po II WŚ znaleźli rozwiązanie motywujące obywateli państwa do prokreacji tzn. wprowadzili podatek płacony przez osoby bezdzietne, nieżonate i niezamężne powyżej 21 roku życia.Teraz z naszą demokracją i obowiązującymi w niej prawami człowieka jest to nie do pomyślenia ,więc myślę ,że jednak trzeba będzie szukać pomocy w tej kwestii u KK...?! W Izraelu np.mocno wierzący w Boga ortodoksi płodzą się na potęgę i "nie zasypiają gruszek w popiele" jak to robią nasi mocno wierzący w Stwórcę .

bebek->CHŁOP
2015-04-16 19:10:20

Zdrowe, niespracowane jurne byki, to niech się biorą do roboty, ale na własny koszt.Swoją drogą, jak donoszą czasami media, to niektórzy po cichu produkują, ale na konto podatnika.

CHŁOP > bebek
2015-04-16 13:01:37

Jak tak dalej pójdzie,to trzeba będzie w naszym państwie zaangażować w prokreację armię księży i zakonników którzy tylko gadają a nie produkują ;) Taka ostatnia deska ratunku !!! I w cale nie żartuję - chłopaki powinni przejść od teoretyzowania do praktyki ,bo ojczyzna w potrzebie !

bebek->CHŁOP
2015-04-16 11:27:33

Naprawdę chodziłaś do szkoły ? WOS miałaś ?

->uczennica (była)
2015-04-16 11:10:42

Twardo chodzisz po ziemi i takich ludzi lubię, ale siedzenie w gównie po szyję, to nie jest ciekawa perspektywa, a roboty geniusze biznesu z UM, jak nie stworzyli tak i nie stworzą.Tylko radzą i radzą i gadają i gadają, a roboty nie ma i dzieci nie ma i niedługo szkół nie będzie, a oni znów tylko radzą i radzą i jedzą i jedzą, a roboty nie ma i dzieci nie ma.

CHŁOP > bebek
2015-04-15 20:00:19

d Pan Jacek jest samorządowcem a nie politykiem, nie jest członkiem żadnej partii zdaje mi się. Mówi prawdę, fakty, i to widocznie boli licznych pogrobowców komunistów. Rozumiem, że trudno się pogodzić z myślą, że przodek słuzył zbrodniczemu systemowi. Inna sprawa, że ci co słyzyli i ich potomkowie maja sie dobrze.

uczennica (była)
2015-04-15 13:45:50

Na chwilę obecną są dwie szkoły tworzenia miejsc pracy .Pierwsza - ogólnie rzecz ujmując - zasadza się na mechanizmie w którym to państwo tworzy miejsca pracy, a druga - to szkoła oparta na tworzeniu miejsc pracy przez ludzi/pracodawców.W przypadku Sokołowa myślę,że najłatwiej byłoby żeby politycy z UM zaczęli wspierać/zachęcać przedsiębiorców do inwestowania oraz rozwijania biznesu i nie traktować ich jako konkurencji do swoich mało realnych i za drogich pomysłów na nowe miejsca pracy .Już niedługo przekonamy się ile ten Sokołowski PP jest warty i ile wyrzeczeń czeka mieszkańców żeby spłacić pożyczki i obligacje zaciągnięte przez geniuszy biznesu z UM !? Jak znam życie,to winnych tego bajzlu jak zwykle w takich sytuacjach nie będzie i będziemy trwać w tym gównie po szyję .My w gównie a autorzy naszego w nim pobytu kupią sobie m.in. nowe samochody (jeśli już tego nie zrobili)i będą mieć wywalone na frajerów którzy dali im tę demokratyczną sposobność sprawowania władzy !

bebek->CHŁOP
2015-04-15 11:17:40

Jeżeli nie będzie uczniów, to nie ma etatów dla nauczycieli, a tym samym z biegiem czasu zlikwidowane zostaną szkoły.Reakcja naczyń połączonych.Niech PiS rozpocznie budowę nowych fabryk, zakładów produkcyjnych, przedsiębiorstw, aby mieszkańcy powiatu mieli robotę i płodzili dzieci, choć w budowie jest Park Przemysłowy w Sokołowie, który ma mieć oddziaływanie na cały powiat sokołowski.To sztandarowy projekt burmistrza miasta.Liczymy na jego powodzenie, bo bez roboty ludziska, nie chcą się rozmnażać i stąd rodzą się problemy jak powyżej.

CHŁOP
2015-04-14 22:25:48

zgadza się tylko jak można być dobrą pielęgniarką, nauczycielem kiedy góra traktuje nas jak śmieci.

do prowincji
2015-04-14 21:46:35

Dzięki powstaniu LO w Kosowie Lackim młodzież mogła mieć wybór. Takiego zaplecza sportowego jak w Kosowie nie ma do dziś żadna szkoła powiatowa. Warunki kształcenia w tym obiekcie są znakomite. Problemem jest to, że obecna władza samorządowa Kosowa nie potrafi tego wykorzystać, i wymyśla jakieś zawodówki bez zaplecza.

Do Druida
2015-04-14 19:05:53

Co to za osoba - matka gimbusa . W autobusie poczęta ? czy co ?

aaa.
2015-04-13 23:04:09

A tak poważnie, jeśli będą zwolnienia to za przyczyną dziwnej polityki wspierania rozwoju (w czasach niżu demograficznego) kształcenia ponadgimnazjalnego w Kosowie. Szkoła zawodowa - bez bazy zupełnie, "Liceum", a przecież to powiat kształtuje sieć szkół.

Druid
2015-04-13 22:20:13

Pan Odziemczyk świadomie udaje że nie rozumie prostej sprawy: SZKOŁY SĄ DLA UCZNIÓW! a nie dla nauczycieli. Można to nazwać syndromem sokołowskim: szpital dla lekarzy, szkoły dla nauczycieli, SOK dla towarzystwa wzajemnej adoracji.

prowincja
2015-04-13 18:41:53

Nie wie czy to jest w porządku,że radny Odziemczyk staje się sędzią we własnej sprawie ?

bebek
2015-04-13 16:20:06


Dane kontaktowe