42
2019
2011-03-23

Nasze drogi są jak pole minowe


Taka przykra niespodzianka spotkała kierowcę ciężarówki na skrzyżowaniu ulic: Kosowskiej i Szkolnej. Po zimie wiele dróg przypomina szwajcarski ser a na kierowców czyhają niebezpieczeństwa.

W sobotę na skrzyżowaniu ulic: Kosowskiej i Szkolnej koło ciężarowego samochodu, należącego do jednej z sokołowskich firm ugrzęzło… w studzience kanalizacyjnej. A wydawać by się mogło, że droga w tym miejscu nie jest w złym stanie. W dużo gorszym jest wiele innych tras poza miastem, zwłaszcza dróg powiatowych i gminnych. Nietrudno tam urwać koło w aucie…
W poniedziałek starosta sokołowski Leszek Iwaniuk zapowiedział, że zarząd powiatu zrobi objazd i przyjrzy się wszystkim drogom, które wymagają remontu – tak, by ustalić priorytety w tym zakresie. A użytkownikom dróg pozostaje mieć nadzieję, że jak najszybciej uda się załatać to, co pozostało po zimie.
BG/FOT. AR

« wróć | komentarze [12]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Sobota, a ubojnia w Dzierzbach pracuje pełną parą aż strach pomyśleć co będzie jak wzrosną temperatury. Ciągnik szambiarka (bez tabliczki rejestracyjnej) wykonał dziś dwa kursy ( godz.10.30. i 11.45) na okoliczne pola lub skraj lasu ze śmierdzącą zawartością niszcząc przy okazji rozlatujący się fragment gminnej drogi tuż za szkołą w Dzierzbach. Co do ustawy o odpowiedzialności materialnej wszelkiej maści urzędników, to podobno jest w fazie legislacji, a to proces długi i złożony. Część wybrańców narodu zasiadających w Sejmie (tam tworzy się ustawy) po skończonej kadencji zamieni Sejmowe stołki na te w UG,UM, czy starostwach powiatowych i dlatego już dziś wiadomo w jakim kształcie powstanie w/w ustawa, bo nikt z dzisiejszych posłów (jutrzejszych urzędników) nie uszykuje sobie bata na własny tyłek. Obywatele skargi możecie sobie składać do Pana Boga, bo na ziemi nikt ich nie rozpatrzy.

Pewien obywatel
2011-03-26 12:31:00

cyt. "Co to będzie jak w tej gminie jeszcze szkoły pozamykają ?!" A no Szanowny Panie mus będzie gminę zaorać..... Pozwolę sobie przypomnieć, iż weszła lub zaraz wejdzie w zycie ustawa o odpowiedzialności materialnej wszelkiej maści urzędników państwowych (i tych z UG, i Sanepid i Policja...itd.) za oglednie mówiąc łamanie prawa w wydanych decyzjach, lub zaniechaniu stosowania prawa. Korzystajcie z tego OBYWATELE !!!!!

tutejszy
2011-03-25 10:48:50

Totalna schizofrenia, jeden internauta występuje w liczbie mnogiej i podaje się za wszystkich czytelników "Wieści Sokołowskich". Piszę o tym na forum poczytnej gazety lokalnej wierząc, że odpowiednie władze wreszcie zajmą się sprawą. Miejscowa Policja i UG nie reagują należycie, choć komendantowi PP w Jabłonnie Lackiej okazywałem do wglądu film, a zdjęcia ma lokalna prasa. PIWET i Sanepid sokołowski odcięły się od sprawy, a UG umorzył postępowanie z powodu braku dowodów twierdząc, że nie mają prawa przeprowadzać kontroli, a ścieki poubojowe podobno (tak twierdzi gminna urzędniczka) wywożone są do Kosowa Lackiego. Dziwne, że mieszkańcy Kosowa skutecznie zaprotestowali przeciwko biogazowni, a bez szemrania wyrażają zgodę na wywóz nieczystości z ubojni w Dzierzbach ? Wszyscy mieszkańcy Dzierzb dokładnie wiedzą, że nikt niczego do Kosowa nie wywozi, chyba, że na papierze. Myślę, że sprawą zajmą się ogólnopolskie tabloidy i wyniuchają dosłownie i w przenośni co trzeba. To, że komuś z W-wy ubojnia przynosi ogromny dochód nie znaczy, że ma się to odbywać kosztem mieszkańców wsi. Z tego co widzę, to niektórzy lepsi są w zabijaniu zwierząt, wylewaniu szamb na okoliczne pola i skraje lasów i niszczeniu dróg,liczeniu własnych pieniędzy a niżeli w logicznym myśleniu i pisaniu. Co to będzie jak w tej gminie jeszcze szkoły pozamykają ?!

do "czytelników" z 2011-03-24 20:11:3
2011-03-25 07:23:30

A ja mam pewne pytanie co ma temat "Nasze drogi są jak pole minowe" do tematu " szambiarki i ubojni w miejscowosci dzierzby" ??? Jak pan nie ma juz gdzie pisac tego samego to pan wql nie pisze bo narazie nic pan tym nie udowodnil nikomu brak dowodow i pisac pan moze dalej

???
2011-03-24 20:15:36

Panie Obywatelu naprawdę to już się robi nudne w kółko o jednym i tym samym. pan tylko dobry jest chyba w pisaniu z tego co zauważyliśmy pisze pan i pisze. jak ja bym był np policjantem i co godzina dostawał od pana telefon że po wiosce jeździ szambiarka niby ze ściekami z ubojni a okazało się że to prywatna szambiarka i ścieki gospodarza rolnika. to naprawdę na miejscu panów policjantów i innych ludzi na stanowiskach ignorował bym pana. Pan nie ma dowodów wcale że ta szambiarka wyjeżdza z ubojni i jaką ona ma zawartość Najpierw Pan udowodni np. Zdjęciami (bo chyba posiada pan aparat) że o tej i o tej godzinie szambiarka wyjechala np z ubojni a najlepiej odrazu jej zawartosc pan zbada i dopiero pan po pokazaniu dowodów pojdzie z tym do odpowiednich ludzi. Bo samo pisanie tu nic nie da Z poważaniem Czytelnicy Wieści Sokołowskich

czytelnicy
2011-03-24 20:11:30

PANIE SKOŃCZ JUŻ PISAĆ O TYM. ZAMIAST SIEDZIEĆ PRZED KOMPUTEREM PODJECHAŁ BY PAN DO POBLIZSZEGO POSTARUNKU POLICJI W JABŁONNIE LACKIEJ I POWIADOMIL O TYM ZDARZENIU ZROBI PAN ZDJ TYM NIBY SZAMBIARKA I NIE PISZE PAN W KÓŁKO TEGO SAMEGO

do pewnien obywatel
2011-03-24 20:02:35

takie drogi - jaka jest firma która je łata. Dzisiaj wypada to co wczoraj załatała. Czyżby własciciel tej firmy to nie brat byłego wójta??????? Czy on zna sie na pracach bitumicznych?????? Palnikiem gazowym z butli domowej to co najwyżej prosiaka po uboju mozna opalić, a nie asfalt za jego pomocą kłaść.

tutejszy
2011-03-24 16:38:46

Jest godz. 13.36 , a traktor-szambiarka z ubojni w Dzierzbach znów pojechał na pola, by opróżnić beczkę ze śmierdzącej zawartości. UG umorzył postępowanie w sprawie uciążliwości funkcjonowania ubojni z ... braku dowodów, to można czuć się bezkarnym i robić swoje, a dowody mogą jeździć i nikt po za mną ich nie widzi. Gdybym ja tak wyjechał bez rejestracji na ciągniku i zrobił ze dwa kursy po Dzierzbach, to zaraz byłaby policja i mandat w odpowiedniej wysokości.

Pewien obywatel
2011-03-24 13:47:39

Traktor-szambiarka z ubojni w Dzierzbach znów dziś kursuje po tych samych polach co wczoraj i rozlewa smrody z ubojni. Pierwszy kurs był o godz. 10.48, a drugi kurs szambiarki odbył się przed chwilą o godz. 11.57 Może policja z powiatu zajęłaby się wreszcie tym śmierdzącym tematem, bo na Jabłońskich policjantów nie ma co liczyć.

Pewien obywatel
2011-03-24 12:05:46

Ale urwał

jns
2011-03-24 01:02:25

Zapraszamy członków Zarządu RP Sokołowskiego na przejażdżkę drogą powiatową na odcinku Jabłonna Lacka - Toczyski, gdzie w kilku fragmentach nawierzchnia drogi wygląda jak kretowisko, a wszystko to rozjeżdżane jest przez Tiry obsługujące ubojnię w Dzierzbach. Wczoraj znów traktor-szambiarka z w/w ubojni o godz. 11.40 i 17.11 kursował po polach na koloniach Dzierzbińskich tzw. daszku i wylewał tam nieczystości poubojowe, a ubojnia pracowała pełną parą po godz. 21.00. Zapraszam policję, ZUS i Sanepid do skontrolowania pracy ubojni, której działalność miała być nieuciążliwą dla otoczenia, a jest zupełnie odwrotnie.

Pewien obywatel
2011-03-24 00:42:18

Uaaaa ale trafił z kołem

Marco Polo
2011-03-23 09:41:05
Strona 1/1


Dane kontaktowe