43
2019
2017-11-22

Nasza dziennikarka na zajęciach w I LO


W środę 15 listopada Katarzyna Dybowska odwiedziła uczniów drugiej i trzeciej klasy humanistycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim. Dziennikarka podzieliła się z młodzieżą informacjami dotyczącymi studiów dziennikarskich oraz pracy dziennikarza.

W trakcie spotkania młodzież z klasy maturalnej mogła uzyskać cenne informacje dotyczące egzaminu dojrzałości. Katarzyna Dybowska podzieliła się swoimi spostrzeżeniami i uwagami na temat matury oraz późniejszego wyboru kierunku studiów. Opowiedziała o uczelniach na których studiowała, a także przybliżyła słuchaczom realia studenckiego życia. Opisała rodzaje zajęć na studiach dziennikarskich, obowiązujące na nich przedmioty oraz możliwości praktyk. Wyjaśniła, czym sesja i jak wyglądają egzaminy na uczelniach wyższych. Na koniec wytłumaczyła, w jaki sposób odbywa się pisanie pracy dyplomowej i na czym polega jej późniejsza obrona. Dziennikarka umożliwiła nawet wgląd do swoich indeksów, pracy licencjackiej i magisterskiej.

Spotkanie z klasą drugą miało nieco inny charakter. Dziennikarka opowiedziała uczniom o najciekawszych wydarzeniach i sytuacjach, jakie spotkały ją w trakcie studiów. Wspomniała o swojej przygodzie przy współtworzeniu uniwersyteckiej telewizji oraz licznych projektach i kampaniach, które realizowała w ramach zaliczenia przedmiotów. Na koniec podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat pracy dziennikarza. Przedstawiła, jakie zadania mogą sprawiać dziennikarzowi problemy, a jakie są łatwe w realizacji. Wyjawiła, za co lubi swoją pracę, a także co dzięki niej zyskała.

Podczas wizyty w I LO dziennikarka wspominała również lata swojej nauki w Liceum, ponieważ jest jego absolwentką. Ukończyła je w 2011 roku.

Katarzyna Dybowska pragnie podziękować nauczycielkom języka polskiego - Annie Kuryłek oraz Urszuli Kosieradzkiej za zorganizowanie spotkania i możliwość rozmowy z uczniami. Mamy nadzieję, że wizyta naszej dziennikarki pomoże młodzieży w dokonaniu ważnych życiowych wyborów i zachęci ich do wybrania studiów o kierunku dziennikarskim.

A.R. / Fot.: I LO 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe