17
2020
2015-06-09

Nasz rodak rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski


Kapłan diecezji drohiczyńskiej ks. kan. dr Paweł Rytel - Andrianik podczas 369. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski został wybrany nowym rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski.  

Warto przypomnieć, że ks. Rytel - Andrianik był bohaterem naszego cyklu wywiadów „Znani? Nieznani? Stąd”.  Niedawno, 6 listopada 2014 roku gościł w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury na spotkaniu Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaprezentował wtedy wykład „Od ojczyzny Jezusa do ojczyzny sokołowskich Żydów. Jerozolima - Sokołów Podlaski". Spotkanie zgromadziło bardzo dużą liczbę słuchaczy. 
 
Nowy rzecznik pochodzi z Rytel Święckich, urodził się 9 sierpnia 1976 r. w Sokołowie Podlaskim. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie. Święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 2001roku z rąk ks. bpa Antoniego Dydycza.  Był wikariuszem w Ostrożanach,  studiował nauki biblijne i języki obce we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Ziemi Świętej; jest absolwentem między innymi hebraistyki i judaistyki na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz profesorem Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie, wykładowcą w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie.  Ma doktoraty z nauk biblijnych i studiów orientalnych. Jest autorem wielu publikacji, między innymi książki „Dam im imię na wieki. Polacy z okolic Treblinki ratujący Żydów”. Współpracuje z wieloma mediami katolickimi.

J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe