17
2020
2014-02-12

Nasz poseł do Europarlamentu?


Nasz poseł, mowa oczywiście o Marku Sawickim, być może wkrótce poszczyci się mianem europosła.

Były minister rolnictwa i rozwoju wsi znalazł się na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego przygotowanej przez władze partii Polskie Stronnictwo Ludowe z terenu Mazowsza. W okręgu mazowieckim, oprócz naszego posła kandydować będą także: marszałek województwa Adam Struzik, członek zarządu Janina Ewa Orzełowska, a także rzecznik prasowy PSL-u Krzysztof Kosiński. Największe szanse ma jednak obecny europoseł Jarosław Kalinowski. Nie oznacza to wcale, że Marek Sawicki ma szanse znikome.
Z listy warszawskiej obecnie najwyżej stoi burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. Duże szanse, jak podaje TVN24,  ma także członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda oraz zastępca kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób represjonowanych Bożena Żelazowska.
Wybranych kandydatów poznamy już za kilka miesięcy. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się od 22 do 25 maja. Będą to już ósme wybory do PE. Łącznie zostanie wybranych 751 europosłów z 28 państw członkowskich Unii Europejskiej; będzie ich o 15 mniej niż w Vll kadencji. Nasz kraj na arenie europejskiej reprezentować będzie 51 europosłów. Jednym z nich może być NASZ - pochodzący z Sawic Marek Sawicki.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe