42
2019
2018-10-24

Nasi wśród laureatów


Nie zabrakło młodych twórców z powiatu sokołowskiego wśród laureatów XIII edycji konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, rozstrzygniętego w XVIII Dzień Papieski w muzeum w Bielsku Podlaskim.

Na konkurs wpłynęło ponad półtora tys. prac, w tym 388 z diecezji drohiczyńskiej i ponad 50 ze świata. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w kategorii przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. W części diecezjalnej konkursu wśród przedszkolaków nagrodę otrzymała Kornelia Pskiet z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Sokołowie Podlaskim, op. Monika Tymińska, wyróżnienie - Alicja Ufnal również z MP nr 2, op. Beata Wyłuda. W kat. II wyróżniono pracę Hanny Graczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim, op. Bożena Zdzieborska, w kat. III pracę Macieja Kurowickiego z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Niecieczy, op. Marzena Skibniewska, w kat. V - Angelikę Salach z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, op. Grażyna Jarosz.

W części ogólnopolskiej konkursu w kategorii I nagrodę III otrzymała Hanna Wąsowska z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Sokołowie Podlaskim, op. Katarzyna Witkowska, wyróżnienie - Nadia Mroczek z tegoż przedszkola, op. Beata Osial. W kat. II nagroda III przypadła Mai Trusiak z MP nr 2, op. Elżbieta Małkus; w kat. III wyróżniono pracę Magdaleny Kurowickiej ze NSP w Niecieczy, op. Marzena Skibniewska.

Organizatorami Konkursu byli:  Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie,  Dekanat Bielski.

J.O.
Fot. Diecezja Drohiczyńska 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe