29
2022
2022-09-06

Narodowe Czytanie także w Rozbitym Kamieniu


3 września 2022 roku odbyła się 11. edycja Narodowego Czytania. Dzień później do akcji przyłączyła się także Gmina Bielany.

4 września Narodowe Czytanie odbyło się w Regionalnym Domku Kultury w Rozbitym Kamieniu. Gospodarzami był Wójt Gminy Bielany, Gminna Biblioteka Publiczna w Bielanach i przede wszystkim młodzież z Zespołu Oświatowego im. Świętej Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach i z Zespołu Oświatowego im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu.

W przepięknej scenerii uroczo i magicznie brzmiały strofy Ballad i Romansów naszego wieszcza Adama Mickiewicza. Publiczność żywo reagowała na ciekawe interpretacje czytających. Czytano „Świteziankę”, „Powrót taty”, „Panią Twardowską”, „Romantyczność” oraz „Lilie” i „Dudarza”. Dwa ostatnie utwory zachwyciły szczególnie, bo zostały wykonane przez młodzież szkolną.

W drugiej części tego przepięknego spotkania wystąpił zespół Ambitus Trio z koncertem pt.: "Niemen - moja ojczyzna". Tu też nie zabrakło wspaniałych tekstów polskich poetów, w tym także Adama Mickiewicza.

Niezmiernie cieszy i raduje fakt, że młodzi ludzie czytają, że potrafią zagłębić się w literaturę romantyzmu i pokazać jej piękno oraz uniwersalne wartości.

Opr. K. W. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe