43
2019
2018-11-02

Należycie wykorzystali "Ten cenny czas"


W czwartek 18 października w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt pt. "Ten cenny czas" realizowany przy współpracy z Fundacją DONUM ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wszystkich przybyłych na uroczystość powitał dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński, który przyznał, że w Sokołowie Podlaskim projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Następnie głos zabrała Prezes Fundacji DONUM Ewa Jarocka. Powitała delegacje wszystkich zaprzyjaźnionych Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz ich koordynatorów: UTW z Siedlec (koordynator: Joanna Janus), UTW ze Zbuczyna (koordynator: Emilia Biarda), UTW z Łosic (koordynator: Mariana Demianiuk), UTW z Andrzejewa (koordynator: Urszula Wołosiewicz), UTW z Mordów (koordynatorki: Małgorzata Mika i Marlena Soszyńska) oraz Sokołowski Uniwersytet Trzeciego Wieku (koordynatorki: Alina Simanowicz i Ola Kąkol).

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także Minister Cyfryzacji Marek Zagórski, Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula oraz Wiceburmistrz Krzysztof Dąbrowski.

Tego dnia nie zabrakło oczywiście inspirującego wykładu. O twórczości i jej istocie opowiadała Agnieszka Buśk ze Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA w Warszawie.

Podczas uroczystego podsumowania słuchacze UTW zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, gimnastyczne i teatralne. W Galerii DOM można było obejrzeć wystawę prac słuchaczy z Mord oraz Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Były to wykonane podczas warsztatów projektowych obrazy malowane na jedwabiu, płótnie oraz modele różnorodnych budowli, które powstały podczas warsztatów plastycznych i modelarskich.

Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego nie zabrakło wymiany wrażeń, wspomnień i nowych pomysłów.

"Ten cenny czas" to druga edycja projektu realizowanego we współpracy z Fundacją DONUM. Miejmy nadzieję, że nie ostatnia.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/217,ten-cenny-czas-podsumowanie.html


Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe