17
2020
2018-01-16

Najwspanialsze dzieła muzyki światowej


Tradycyjnie w pierwszą niedzielę stycznia w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się uroczysty Koncert Noworoczny. Tym razem miał inną formułę niż zwykle. Wieczór wypełnili goście, którzy pod wodzą dyrygenta Macieja Gawin Niesiołowskiego zaprezentowali program „Z batutą i humorem”.

Wystąpili w nim znakomici soliści, absolwenci wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach: Sopranistka Wioletta Białk (stypendystka Ministra Kultury, występująca na wielu operowych scenach i koncertująca z kilkoma filharmoniami, aktorka w chorzowskim Teatrze Rozrywki) i tenor Rafał Bartmiński (już w trakcie studiów  rozpoczął intensywną działalność koncertową, stale współpracuje z Teatrem  Wielkim - Operą Narodową, wykonując główne partie tenorowe, prowadzi bardzo bogatą działalność koncertową, a na swoim koncie ma nagrania z wieloma najlepszymi orkiestrami i filharmoniami, w tym z z Niemiec, Madrytu, Rygi, współpracuje ze znakomitymi dyrygentami, występuje w Teatrze Telewizji,laureat "Małego Berła" Fundacji Kultury Polskiej).

Na koncercie nie zabrakło dwóch doskonałych par baletowych i pięknej muzyki w wykonaniu 19-osobowej orkiestry. Maciej Niesiołowski, wybitny współczesny polski dyrygent, popularyzator muzyki klasycznej, powszechnie znany szczególnie jako prowadzący niegdyś cykl telewizyjnych koncertów „Z batutą i humorem" i tym razem przybliżył widzom najwspanialsze dzieła muzyki światowej. Artyści dostarczyli publiczności szczelnie wypełniającej salę widowiskową wspaniałych artystycznych przeżyć i radości. Były więc owacje na stojąco i bisy oraz, jak na noworoczny koncert przystało - życzenia i lampka szampana. Miejmy nadzieję, że wieczór był doskonałą zapowiedzią tego, co w 2018 roku będzie się działo w sokołowskiej kulturze.

J.O. / Fot. SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe