17
2020
2011-02-14

Najważniejsze jest bezpieczeństwo


W Zespole Oświatowym w Skibniewie zorganizowano gminny finał kampanii „Widoczne Dzieciaki”. Ciekawej rywalizacji wszystkich szkół z terenu gminy Sokołów Podlaski, towarzyszyła miła atmosfera, transparenty i okrzyki dopingujące zawodników.

Jeszcze przed finałem uczniowie w poszczególnych szkołach musieli wykonać wiele zadań, które służyły poprawie ich bezpieczeństwa.

Dzięki sponsorom
W spotkaniu w Skibniewie udział wzięli: wicestarosta Marta Sosnowska, przewodniczący Rady Gminy Sokołów Podlaski Paweł Sobolewski, wójt gminy Sokołów Marcin Pasik, przedstawiciel burmistrza miasta i gminy Kosów Lacki Urszula Wesołowska, komendant powiatowy policji w Sokołowie insp. Wiesława Rogulskiego, wraz z kierownikiem Referatu Ruchu Drogowego nadkom. Zbigniewem Pilipem i oficerem prasowym asp. szt. Sławomirem Tomaszewskim oraz
przedstawiciela WORD w Siedlcach Jerzy Chmieliński.
Witający wszystkich zebranych dyrektor szkoły Marek Pogorzelski, gorąco dziękował mecenasom tej ważnej akcji – firmie AXAN z prezesem Albertem Kormanem, który kupił kamizelki odblaskowe dla wszystkich dzieci z gminy Sokołów i sieci sklepów TOPAZ Zbigniewa Paczóskiego, która ufundowała nagrody w konkursach.
W rywalizacji wzięły udział reprezentacje szkół z Grochowa, na czele z dyrektorem Wojciechem Grądzkim, z Czerwonki z dyrektor Anną Wojtkowską, z Nowej Wsi z dyrektor Joanną Benedykciuk, z Przywózk z dyrektor Anną Wyszomirską i gospodarzy ze Skibniewa z dyrektorem Markiem Pogorzelskim.

Wygrały Przywózki
Dzieci najpierw zaprezentowały programy artystyczne. W piosenkach i wierszykach przekazywały zebranym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.
Przed rozpoczęciem finału, trzyosobowe reprezentacje szkół pisały test z wiedzy o ruchu drogowym. Później na uczniów czekała kolejna konkurencja - jazda rowerem po specjalnie wytyczonej ósemce. Po niej zawodnicy sprawdzali się w sztafecie.
Kiedy jury obradowało, wszyscy zebrani obejrzeli niecodzienny pokaz mody. Na wybiegu pojawili się uczniowie szkoły, którzy prezentowali różne mundury policji i straży.
Na zakończenie mogliśmy zobaczyć scenkę w wykonaniu uczniów o tym, jak należy wzywać pomocy z telefonu komórkowego i jak się w takiej sytuacji zachować.
Zwycięzcami okazali się reprezentanci Zespołu Oświatowego w Przywózkach. Zaraz za nimi uplasowały się reprezentacje Nowej Wsi, Czerwonki, Skibniewa i Grochowa. Reprezentanci wszystkich szkół otrzymali nagrody ufundowane przez sieć sklepów TOPAZ i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach.

Podziwiali Baxtera
Podczas finału, podsumowano również inne gminne konkursy. W konkursie plastycznym, w grupie klas IV-VI zwyciężyła Aleksandra Mateusiak z Nowej Wsi. W kategorii klas I – III pierwsze miejsce zajęła Karolina Buczyńska ze Skibniewa, drugie przypadło Dariuszowi Kępczyńskiemu i Ewie Wycech z Nowej Wsi zaś trzecie – Patrykowi Kuciowi ze Skibniewa i Karolinie Iwańskiej z Czerwonki.
W konkursie literackim wśród uczniów klas V - VI kolejne miejsca na podium zajęli: Sylwia Iwańska z Czerwoniki, Klaudia Komycz z Nowej Wsi i Jolanta Górska ze Skibniewa. Wśród uczniów klas III – IV nagrodzono: Dominikę Zawadzką ze Skibniewa, Jakuba Kożuchowskiego z Nowej Wsi i Martynę Mąkę ze Skibniewa.
Na wszystkich czekała jeszcze jedna nagroda. Pokazy sprzętu straży i policji. Przed publicznością zaprezentował się ulubieniec dzieci, czworonożny policjant, owczarek niemiecki Baxter. Skakał przez przeszkody i wykonywał różne polecenia swojego przewodnika, mł.asp. Dariusza Łukasiuka. Po pokazie dzieci zadawały jeszcze wiele pytań dotyczących ich największego ulubieńca.
TEKST/FOT. SŁAWOMIR TOMASZEWSKI
OFICER PRASOWY
KPP SOKOŁÓW PODL.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe