17
2020
2020-01-08

„Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2019”. Wystartowała XI edycja konkursu


Mieszkańcy naszego miasta i powiatu mogą oddawać swoje głosy na ulubionego dzielnicowego w konkursie na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2019”. W kolejnej już edycji konkursu, o tytuł ten rywalizuje 13 dzielnicowych z terenu Sokołowa Podlaskiego i powiatu sokołowskiego. Zachęcamy do głosowania na swojego dzielnicowego. Głosy na swojego faworyta można oddawać w okresie 2 – 31 stycznia 2020 r.

Dzielnicowy to "policjant pierwszego kontaktu". Pod tym określeniem kryje się osoba będąca najważniejszym ogniwem łączącym społeczeństwo ze społeczeństwem - policjant, którego głównym zadaniem jest dbałość o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w przydzielonym rejonie służbowym, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę.

W codziennej służbie, sokołowscy dzielnicowi realizują założenia programu "Dzielnicowy bliżej nas", tj. uczestniczą w wielu spotkaniach środowiskowych - zarówno z najmłodszymi naszymi mieszkańcami, jak również osobami pełnoletnimi i seniorami. Rozpoznają środowiska, w których potrzebna jest pomoc, czego przykładem jest udział w działaniach "Pomocna dłoń". Diagnozują lokalne problemy i dążą do skutecznego ich rozwiązania.

Służbę poszczególnych dzielnicowych możemy ocenić w ankiecie skierowanej do mieszkańców Sokołowa Podlaskiego i powiatu sokołowskiego. Jest ona bardzo ważnym elementem w kwestii wyłonienia najpopularniejszego dzielnicowego 2019 roku.

Ankiety dostępne są w Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim,  a także w Urzędach Gmin na terenie naszego powiatu. Głosować można od 2 do 31 stycznia 2020 roku.
 
Przypominamy również, że na stronie KPP w Sokołowie Podlaskim:

Link: www.mazowiecka.policja.gov.pl/wsk/ w zakładce TWÓJ DZIELNICOWY można znaleźć informacje o rewirach i kontaktach do wszystkich dzielnicowych sokołowskiej komendy policji.

Zachęcamy też do korzystania z aplikacji "Moja Komenda", która pozwala w bardzo łatwy i szybki sposób skontaktować się z dzielnicowym oraz "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa", dzięki której każdy z nas może mieć wpływ na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

Info / Fot. KPP Sokołów Podlaski 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe