17
2020
2013-10-04

Najnowsza publikacja Edwarda Kopówki


Po co ludzie odwiedzają obozy męczeństwa i co tak naprawdę wiemy o Treblince? Na te pytania odpowiedział dr Edward Kopówka - autor najnowszej publikacji dotyczącej obozu śmierci w Treblince.

Spotkanie odbyło się we wtorek, 24 września o godz. 17:00 w sali „Niespodzianka” w SOK-u i było kolejną odsłoną „Klubu Ciekawej Książki”.
Autor - kierownik Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince - ma na swoim kilka tomików wierszy oraz książek historycznych, m.in. „Treblinka. Nigdy więcej”, „Żydzi siedleccy”, „Stalag 366 Siedlce”. Jego najnowsza publikacja nosi tytuł „Co wiemy o Treblince? Stań badań”. Książka zawiera referaty wygłoszone podczas l Konferencji Naukowej w Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince w październiku 2011 roku. Pan Kopówka odsłania w książce nieznane informacje na temat obozu śmierci w Treblince, przedstawia najnowsze wyniki badań archeologicznych prowadzonych na terenie obozu. Ponadto zajmuje się tematem powojennej profanacji obozu oraz upamiętnieniem ofiar Holocaustu. Książka wydana została przez Muzeum Regionalne w Siedlcach.

W spotkaniu, które prowadziła dyrektor SOK-u Maria Koc, uczestniczyło zaledwie kilkanaście osób, ale wszyscy z wielką uwagą słuchali autora i zadawali pytania, na które autor bardzo chętnie odpowiadał.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 71. rocznicy likwidacji sokołowskiego getta. Po spotkaniu część z gości udała się na dawny cmentarz żydowski w parku im. PCK, gdzie nastąpiło zapalenie zniczy pod pomnikiem upamiętniającym społeczność żydowską Sokołowa Podlaskiego.

KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe