17
2020
2012-09-14

Najmłodsze koszykarki zwyciężyły w Bydgoszczy


W niedzielę zakończył się IV Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

W kategorii Młodziczek młodszych (rocznik 2000) bezkonkurencyjne okazały się młodziutkie koszykarki MKK OSiR Sokołów Podlaski, które bardzo pewnie wygrywały kolejne spotkania zarówno w fazie grupowej, jak i w półfinałach czy w finale. Sokołowianki potwierdzają opinię, jaka panuje w środowisku sportowym, iż jest to obecnie jedna z najlepszych drużyn młodzieżowych w Polsce. Już za trzy tygodnie dziewczęta pojadą na bardzo silnie obsadzony turniej do Koszyc, gdzie będą mogły porównać swoje umiejętności z mistrzami i v-ce mistrzami Węgier, Czech i Słowacji.

WYNIKI
FAZA GRUPOWA: MKK OSiR Sokołów Podlaski – MUKS WSG II Bydgoszcz – 125:11, UKS Delfin Kłecko – MKK OSiR Sokołów Podlaski – 29:79, MKK OSiR Sokołów Podlaski – INEA AZS Poznań – 84:25

FAZA PÓŁFINŁOWA: I półfinał OSiR Trójka Żyrardów – INEA AZS Poznań – 46:34, II półfinał 1-4 MUKS WSG I Bydgoszcz – MKK OSiR Sokołów Podlaski – 27:74

FAZA FINAŁOWA: Mecz o 7. miejsce KKS Olsztyn - MUKS WSG II/MKS Flesz 63 Bydgoszcz – 38:10, Mecz o 5. miejsce UKS Delfin Kłecko – UKS Nowa Wieś – 21:38, Mecz o 3. miejsce INEA AZS Poznań – MUKS WSG I Bydgoszcz – 51:52, Mecz o 1. miejsce OSiR Trójka Żyrardów – MKK OSiR Sokołów Podlaski – 22:57

KLASYFIKACJA KOŃCOWA: 1 MKK OSiR Sokołów Podlaski, 2. OSiR Trójka Żyrardów, 3. MUKS WSG I Bydgoszcz, 4. INEA AZS Poznań, 5. UKS Nowa Wieś, 6. UKS Delfin Kłecko, 7. KKS Olsztyn, 8. MUKS WSG II/MKS Flesz 63 Bydgoszcz

Oprócz zwycięstwa w klasyfikacji zespołowej, sokołowianki otrzymały następujące nagrody: Julia Kraska – MVP Turnieju, Julia Jedlińska – Najlepsza Zawodniczka Zespołu, Aleksandra Iwaniuk– Król Strzelców, Klaudia Mężyńska – Pierwsza Piątka Turnieju, Patrycja Bogusz– Wyróżnienie w Turnieju, Maja Haponik – Wyróżnienie dla Najmłodszej Zawodniczki Turnieju.
Skład MKK OSiR Sokołów Podlaski: Patrycja Bogusz, Monika Fabiańczuk, Maja Haponik, Aleksandra Iwaniuk, Weronika Jaworska, Julia Jedlińska (kapitan), Julia Kosieradzka, Paulina Kosiorek, Julia Kraska, Klaudia Mężyńska, Natalia Pietrzak, Magdalena Pingwara, Julia Wojtczuk, Milena Żurawlewska.
Trenerzy Mariusz Świerk i Rafał Haponik

OPR.JO

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

sokołów wygrało sasłużenie!!!!

szudrok
2012-10-04 19:45:01
Strona 1/1






Dane kontaktowe