17
2020
2016-02-08

Najlepsi w „Sokołowskiej Kolędzie”


W piątek 29 stycznia w Galerii „Dom”  Sokołowskiego Ośrodka Kultury wręczono nagrody i dyplomy  laureatom  1. Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Sokołowska Kolęda”.

Przegląd cieszył się ogromnym powodzeniem wśród wykonawców z całego powiatu, którzy w związku z tegoroczną zmianą formuły organizowanego od ośmiu lat przez MOK w Siedlcach FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK „KOLĘDOWE SERCE MAZOWSZA” (tylko konkurs plastyczny) mogli zaprezentować swoje umiejętności dzięki przedsięwzięciu Sokołowskiego Ośrodka Kultury.
1. Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Sokołowska Kolęda” odbył się w SOK 27 stycznia i wzięło w nim udział 55 podmiotów w pięciu kategoriach. Zgodnie z regulaminem występujący wykonywali po dwa utwory - kolędę lub pastorałkę tradycyjną oraz kolędę (pastorałkę) dowolną lub współczesną piosenkę świąteczno-noworoczną w języku polskim. Poziom konkursu był wysoki. Po przesłuchaniach profesjonalna komisja w składzie: Waldemar Koperkiewicz (przewodniczący), Iwona Kobylińska i Piotr Szczepanik w kategorii przedszkolnej przyznała I miejsce wykonawcom z MP nr 4 „Leśna Kraina” (przyg. Edyta Chodowiec), II - MP nr 5 im. Kubusia Puchatka – (przyg. Ewa Arasim), III - Niepublicznemu Przedszkolu Sióstr Salezjanek im. św. Marii Dominiki Mazarello (przyg. s. Dorota Czyżewska). W kategorii szkół podstawowych kl. I- III I miejsce wyśpiewała Anna Iwańska z SP nr 1 im. J. Kusocińskiego w Sokołowie (przyg. Teresa Piwko), II miejsce Liwia Długosz z GOKiS w Sterdyni i ex aequo zespół Voci Bambini z SOK (przyg. Bożena Kaczmarek). Wyróżnienia otrzymali: Szymon Kosieradzki z ZO w Grochowie, Weronika Kalisiak z ZS w Sabniach, Saraia Butini z GOKiS w Sterdyni. W kategorii szkół podstawowych kl. IV–VI zwyciężył zespół wokalny z ZO im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach-Jarosławach (przyg. Dominik Grzyb), II miejsce zdobył zespół wokalno-instrumentalny z SP nr 1, III - Karolina Jeżowska z ZO w Bielanach Jarosławach (przyg. D. Grzyb). Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Zych z M-GOK w Kosowie Lackim, Oliwia Frąc z zespołu Voci Bambini, Weronika Pliszka z SP nr 1. W kategorii gimnazja I miejsce zajął „Zespół Mikołaja” w składzie: Krzysztof Dmowski, Bartłomiej Biłda, Mikołaj Rydzewski, Filip Rydzewski, Jakub Murawski, Piotr Chmiel z Koła Muzycznego SOK (przyg. Michał Ostromecki), II miejsce - zespół „Paranormal City” z M-GOK  w Kosowie Lackim (przyg. Mateusz Doliński). Wyróżnienie otrzymała Natalia Sobolewska z PG Nr 1 w Zespole Oświatowym w Grochowie. W kategorii szkoły średnie I miejsce przyznano Paulinie Mieszało i Aleksandrze Sobieskiej z I LO w Sokołowie (przyg. M. Ostromecki) oraz ex aequo trio: Kinga Tomczuk, Julia Hawryluk i Jakub Lachowski z SOK (przyg. B. Kaczmarek). II miejsce zespołowi „The Rolnik Stones” z ZS CKR w Sokołowie (przyg. M. Ostromecki). Wyróżnienie otrzymał zespół „Szara Band” z ZS Nr 1 w Sokołowie Podl. W kategorii dorośli I miejsce komisja przyznała zespołowi Manufaktura Dźwięków w składzie: Alicja Danielska, Grzegorz Janista, Bartek Kotowski, Mateusz Zalewski, Rafał Moczulski, Michał Ostromecki (przyg.), II miejsce zespołowi Voci Cantati z SOK (przyg. B. Kaczmarek), III miejsce zajęła Sylwia Kostyra. Wyróżnienie otrzymał chór „Złote Lata” ze Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sokołowie Podlaskim.
 
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe